Mikuláš na deti v martinskej nemocnici ani tento rok nezabudol

Mikuláš na deti v martinskej nemocnici ani tento rok nezabudol
Foto: UNM

Tradície treba dodržiavať i v náročnejších časoch. Aj tento rok zavítal do Univerzitnej nemocnice Martin Mikuláš v sprievode čerta a anjela. Ich návšteva potešila detičky hospitalizované na Klinike detí a dorastu a Psychiatrickej klinike aj najmenších pacientov a ich mamičky na Neonatologickej klinike.

Mikuláš na novorodeneckej klinike martinskej nemocnice má už dlhoročnú tradíciu. Na jeho príchod sa malí pacienti vďaka sestričkám vždy tematicky pripravia a spolu s nimi sa mikulášsky naladí aj celá klinika. Prípravy začali už pred niekoľkými týždňami, tento rok sa bábätkám šilo špeciálne mikulášske oblečenie, personál kliniky sa pri tejto príležitosti tiež obliekol do červeného.

„Detičky Mikuláša očakávali v červenej čiapke a v mikulášskej čižme, v ktorej boli zabalené ako darček. Za kostým Mikuláša a jeho spoločníkov vymenili svoje pracovné oblečenie naši kolegovia, a tak boli dodržané aj všetky hygienické opatrenia, ktoré sú v súčasnej pandemickej situácii platné a nevyhnutné,“ informovala primárka martinskej neonatológie doc. MUDr. Katarína Maťašová, PhD. Ako je zvykom, mikulášska družina rozdávala odmeny za pesničky či básničky, tie recitovali nie len mamičky bábätiek, ale aj samotný personál kliniky, pre ktorý sa podujatie stalo milou tradíciou a symbolickým začiatkom sviatočného vianočného obdobia.

„Darčeky od Mikuláša detičky isto využijú, hoci sú to len drobnosti v podobe cumlíkov či ponožiek. Verím, že milou spomienkou na prvého Mikuláša bude špeciálny pozdrav pre rodičov, ktorý je vytvorený z odtlačkov nožičiek a ručičky ich dieťatka. Najdôležitejším darčekom môže byť mikulášske, anjelské aj čertovské želanie, aby dieťatko bolo zdravé a robilo v živote rodičom radosť,“ povedala doc. Katarína Maťašová, podľa ktorej je hlavným cieľom podujatia priniesť pozitívnu náladu a radosť a zmeniť tak bežný deň na malý sviatok. „Mamičky sa tešia a spoločná fotografia s Mikulášom, čertom a anjelom bude možno aj po rokoch milou spomienkou,“ dodala primárka martinskej neonatológie.

Staršie deti na Klinike detí a dorastu a detskom oddelení Psychiatrickej kliniky zažili pravú mikulášsku atmosféru vďaka študentom z Martinského klubu medikov. Po pretestovaní a za prísnych opatrení navštívil deti Mikuláš v sprievode čerta a anjela a za básničky ich odmenili malým darčekom.

Zdroj: Univerzitná nemocnica Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať