V Kysuckom Novom Meste zasadal krízový štáb

V Kysuckom Novom Meste zasadal krízový štáb

V piatok 26.6. sa konalo zasadnutie krízového štábu mesta. Dôvodom bola súčasná zhoršujúca sa epidemiologická situácia v okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto.

V uplynulých dňoch Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci vydal odporúčanie, aby sa v čase mimoriadnej situácie v okresoch Kysucké Nové Mesto a Čadca nekonali hromadné podujatia. Ešte vo štvrtok 25.6. 2020 Úrad verejného zdravotníctva SR vydal nové opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať. Opatrenia nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Členovia krízového štábu zhodnotili súčasnú situáciu v meste a odporučili primátorovi mesta Ing. Mariánovi Mihaldovi z preventívnych dôvodov uzavrieť Základnú školu Dolinský potok v pondelok a utorok 29. a 30. júna, nakoľko existuje podozrenie na ochorenie COVID – 19 v prostredí tejto školy.

Zároveň odporúčajú všetkým obyvateľom, podnikateľom dôsledne dodržiavať vydané opatrenia, naďalej používať rúška alebo inú ochranu tváre, dezinfikovať si ruky pri vstupe do organizácií, obchodov a pod. či dodržiavať odstupy v interiéroch. Pripomínajú občanom, že v prípade pozitívneho testu, je potrebné okamžite informovať svojho ošetrujúceho lekára. 

Zdroj: Kysucké Nové Mesto

Mohlo by vás zaujímať: Mesto Krásno Nad Kysucou prijalo opatrenia proti šíreniu nákazy COVID-19

TP
TP
EDITOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať