V národnej kampani Do práce na bicykli získal Liptovský Mikuláš tretie miesto

V národnej kampani Do práce na bicykli získal Liptovský Mikuláš tretie miesto
Foto: dopracenabicykli.eu

V národnej kampani Do práce na bicykli získal Liptovský Mikuláš tretie miesto. Úspech mestu zabezpečilo osemdesiat tímov s takmer 270 súťažiacimi, ktorí do práce a z práce najazdili bezmála 27-tisíc kilometrov. Ušetrili tým 7,5 tony oxidu uhličitého. Celkovo sa do kampane zapojilo 85 samospráv. Mesto Liptovský Mikuláš o tom informuje na svojej stránke.

„Už tretíkrát po sebe sa držíme ako samospráva na popredných priečkach tejto kampane, čo potvrdzuje, že záujem Mikulášanov o zdravý životný štýl nie je náhodný a šetrenie nášho životného prostredia od výfukových plynov im nie je ľahostajné,“ prihovoril sa primátor Ján Blcháč na vyhodnotení národnej kampane, ktoré sa z dôvodu opatrení konalo online.

Prvenstvo v počte tímov a cyklistov za zamestnávateľa získala v meste Liptovský Mikuláš Liptovská nemocnica s poliklinikou Dr. A. Stodolu, ktorá nominovala až 23 tímov a 76 cyklistov. Najvyšší počet jázd si na účet pripísala mikulášska mestská policajtka Ivana Cheben Cibáková, ktorá si za zamestnaním a späť zabicyklovala až 60-krát, na druhom mieste skončil Milan Vrbenský z tímu Okoličianci a na treťom mieste Ladislav Betcher z SHB tímu. Najviac najazdených kilometrov urobila práve Ivana Cheben Cibáková, ktorá najazdila v priebehu kampane 1204 kilometrov. Národná súťaž sa koná spravidla v máji, tento rok sa však kvôli opatreniam v súvislosti s koronavírusom presunula na september.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať