Zmeny v cestovných poriadkoch budú aktualizované online

Zmeny v cestovných poriadkoch budú aktualizované online

Dočasné zmeny v cestovných poriadkoch v dôsledku opatrení proti šíreniu nového koronavírusu budú dopravcovia aktualizovať na webovom portáli www.cp.sk.

Cestovné poriadky prímestských autobusov v Žilinskom kraji sa nebudú aktualizovať na výveskách autobusových zastávok a staníc, ale dopravcovia budú aktuálne informácie zabezpečovať na dopravnom portáli http://www.cp.sk.

Dôvodom je rýchlo sa meniaca situáciu v súvislosti s vládnymi opatreniami na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 ako i v súvislosti s celoplošných testovaním obyvateľstva. ,,Našou snahou je reagovať na aktuálnu situáciu pohotovo a zároveň potrebujeme zabezpečiť dostatočnú dopravnú obslužnosť pre cestujúcu verejnosť. Vzhľadom na nové opatrenia sa môžu cestovné poriadky meniť rýchlo, a preto nie je možné zabezpečiť aktuálne informácie priamo na výveskách autobusových zastávok a staníc,” vysvetlila riaditeľka odboru dopravy ŽSK Gabriela Tisoňová.

Ako dodala, môže ísť o dočasné či krátkodobé obmedzenia alebo úpravy. ,,Prosíme verejnosť, ktorá má záujem vycestovať, aby v týchto dňoch sledovala dopravný portál www.cp.sk, prípadne sa informovali priamo u dopravcov,” dodala Tisoňová.

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať