Župné nemocnice sa začínajú pripravovať na vakcináciu

Župné nemocnice sa začínajú pripravovať na vakcináciu
Foto ilustračné: Pixabay

V nemocniciach v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja sa od pondelka 4. januára začali rýchle prípravy na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19.

Najskôr začnú prípravy v Liptovskej nemocnici s poliklinikou v Liptovskom Mikuláši, ktorá sa zaradila medzi 25 vakcinačných centier na Slovensku. Možnosť vakcinácie budú mať prioritne zamestnanci nemocnice a následne ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti podľa metodiky stanovenej Ministerstvom zdravotníctva SR.

,,Dúfame, že práve správny a zodpovedný prístup zdravotníkov k bezpečnej vakcinácii zabezpečí nižší počet infikovaného zdravotníckeho, ale aj nezdravotníckeho personálu a tým zaistíme bezpečnejšiu prácu v našich nemocniciach a zároveň sa tak neohrozí poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Veríme, že budeme správnym príkladom aj pre širokú verejnosť,” vysvetlila riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková. V priebehu týždňa sa spustí vakcinácia aj v ostatných krajských nemocniciach- Kysuckej nemocnici s poliklinikou v Čadci, Dolnooravskej nemocnici s poliklinikou v Dolnom Kubíne a Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej.

Zdroj: Martina Remencová, kancelária Žilinského samosprávneho kraja

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať