Búrky na Morave spôsobili na severozápade Slovenska rozsiahle výpadky elektriny

Búrky na Morave spôsobili na severozápade Slovenska rozsiahle výpadky elektriny
Foto ilustračné: Pixabay

Prerušenú dodávku elektriny má dnes ráno ešte viac ako šesťtisíc domácností. Na príčine sú predovšetkým popadané stromy. Intenzívne búrky sprevádzané tornádom a krupobitím, ktoré sa včera večer prehnali Moravou, zapríčinili na severozápade Slovenska energetickú kalamitu. Znamená to, že za posledných 24 hodín zostalo bez elektriny minimálne na tri minúty viac ako 30-tisíc odberných miest. Aktuálne je bez elektrického prúdu ešte okolo 6 400 domácností.

Najviac zasiahnutými okresmi sú v týchto hodinách Čadca, Púchov a Považská Bystrica. Stredoslovenská distribučná (SSD) má mimo prevádzky viac ako 70 trafostaníc. Pracovníci údržby sú v teréne už od včera večera a podľa možností postupne odstraňujú jednotlivé poruchy. Najčastejšie ide o stromy popadané na elektrické vedenia a pretrhané vodiče. Okrem porúch na úrovni vysokého napätia sa musia energetici vysporiadať aj s množstvom výpadkov na úrovni nízkeho napätia.

Zatiaľ nie je možné odhadnúť, ako dlho bude trvať odstraňovanie porúch, pretože v niektorých lokalitách stále prebiehajú pochôdzky a vyhľadávanie poškodených úsekov vedenia. Elektrikári zo SSD však urobia všetko, čo bude v ich silách, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr.

LOKLAITY ZASIAHNUTÉ VÝPADKAMI ELEKTRINY:

Okres Čadca: Zákopčie, Olešná

Okres Považská Bystrica: Horná Mariková

Okres Púchov: Lazy pod Makytou

 

Zdroj: Miroslav Gejdoš, hovorca Stredoslovenskej distribučnej

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať