Cyklobusy premávajú aj v piatok

Cyklobusy premávajú aj v piatok

Od 3. júla budú opäť premávať piatkové cyklobusy spoločnosti SAD Žilina, ktoré budú na cestách do 28. augusta. Okrem toho, môžete naďalej, až do 27. septembra, využiť cyklobusy, ktoré premávajú aj počas víkendu a štátnych sviatkov.

Počas letných prázdnin vychádza dopravca opäť v ústrety všetkým rekreačným aj športovým cyklistom, ktorí radi spoznávajú krásy kraja práve zo sedla svojho bicykla. Aj tento rok môžu využiť cyklobusy okrem víkendu a štátnych sviatkov, aj v piatok na rovnakej trase Žilina – Terchová, Žilina – Nová Bystrica, Žilina – Turčianske Teplice.

Keďže, záujem o cyklobusy neustále rastie, odporúčame, vopred si rezervovať miestenku pre bicykel a cestovný lístok pre cestujúceho, prostredníctvom predpredajného miestenkové systému, ktorý nájdete na www.amsbus.sk alebo osobne v klientskych centrách SAD Žilina. Pri nakladaní bicykla na cyklovlečku alebo nosič, vám ochotne pomôže vodič, respektíve steward, ktorí dodržiavajú vysoké bezpečnostné zdravotné pokyny. Pred prepravou odporúčame odstrániť z bicykla všetky veci, ktoré by sa mohli počas jazdy uvoľniť. S bicyklom je možné nastúpiť a vystúpiť len na určených zastávkach, uvedených v cestovnom poriadku, ktorý nájdete na www.cykloautobus.sk

Preventívne opatrenia v autobuse sú naďalej v platnosti

S ohľadom na aktuálny stav v súvislosti s koronavírusom je potrebné neustále dodržiavať preventívne opatrenia, ktoré sú stanovené Úradom verejného zdravotníctva. Preventívne opatrenia proti šíreniu nákazy v autobusoch, teda aj v cyklobuse, platia naďalej, čo znamená, že cestujúci je povinný mať počas celej doby prepravy ochranné rúško, respektíve inú vhodnú alternatívu. Okrem toho, odporúčame všetkým cestujúcim, používať dezinfekčný prostriedok, prípadne rukavice.

Prosíme všetkých cestujúcich, aby naďalej dbali, na dodržiavanie preventívnych opatrení v prímestskej a mestskej hromadnej doprave v Žilinskom kraji.

Zdroj: SAD Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať