Darcovia krvi musia v nemocnici v Ružomberku vyplniť špeciálny dotazník

Darcovia krvi musia v nemocnici v Ružomberku vyplniť špeciálny dotazník
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku sa pripravuje na fungovanie v stave „červenej nemocnice“. Znamená to, že nemocnica sa bude špecializovať práve na ochorenia COVID-19. Nemocnica taktiež spustila testovanie na ochorenie COVID-19 metódou RT-PCR v reálnom čase.

Napriek tomu, že nemocnica zastavila viacero plánovaných operačných zákrokov, nemocnica potrebuje darcov krvi. Nakoľko je odber krvi limitovaný možnosťami darovania, pracovníci nemocnice robia všetko preto ani aby jeden darca nevyšiel nazmar. Na druhej strane je tu nutnosť rešpektovať nutný hygienicko- epidemiologický štandard ako prevenciu pred nákazou. Záujemcovia o darovanie krvi sa môžu objednať na tel. čísle 044/438 24 01 a to v pracovných dňoch v čase od 7,30 do 12,00 a d 13.00 do 15,00 hod. Darca musí vyplniť dotazník, kde odpovedá na tri základné otázky týkajúce sa obdobia posledných 14 dní, a to či bol v zahraničí, či mal kontakt s osobou ktorá je v karanténe, alebo sa u nej prejavili príznaky, a tiež či darca nemal príznaky spojené s respiračným ochorením.

Darcovia, ktorí idú na odber krvi, musia prejsť záchytným covidovým pracoviskom. Keď sa preukážu kartou pravidelného darcu krvi, majú na záchytnom pracovisku právo na prednostné vyšetrenie.

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať