Knižnica darovala ďalších 150 kníh

Knižnica darovala ďalších 150 kníh

Projekt Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne Daruj knihe nový domov „ Na ceste“ má stále svoje pokračovania. Prepojenie s kampaňou „S knižnicou na každom kroku“ vyvrcholilo vytvorením malej knižničky. V spolupráci s Dolnooravskou nemocnicou s poliklinikou MUDr. Ladislava Nádaši Jégého knižnica darovala 150 kníh na Hematologicko-transfúznemu oddeleniu v Dolnom Kubíne.

Pacienti čakajúci na odber si môžu čas čakania skrátiť čítaním obľúbenej knihy.  V prípade, ak ju nestihnú dočítať, tak jej darujú nový domov a zoberú si ju so sebou.

Projekt Daruj knihe nový domov posúva vyradené knihy, rôzne duplikáty, ktoré sú v dobrom stave a stále vyhľadávané. Tým sa uvoľní v knižnici miesto pre nové knihy, ktoré neustále pribúdajú. Oravská knižnica umiestnila knižné police na autobusové a železničné stanice na Orave. Rovnako našlo nový domov vo väzniciach v Ružomberku, Sučanoch a v Žiline. Celkom sa darovalo takmer 3000 kníh.

Ako upresnil riaditeľ knižnice Roman Večerek, projekt je prospešný pre obidve strany: „Vďaka projektu Daruj knihe nový domov dávame šancu na nový život už vyradeným knihám, rôznym duplikátom či multiplikátom z nášho knižničného fondu, ktoré sú však stále zaujímavé a žiadané. No a zároveň uvoľňujeme miesto pre nové knihy v našej knižnici, ktoré nám neustále pribúdajú.

Umiestené police s knižnými jednotkami sa neustále kontrolujú a dopĺňajú, pretože sa rýchlo vyprázdňujú.

Oravská knižnica sa rozhodla podporiť nových darcov, aby sa odhodlali darovať krv. Ak to stihnú v mesiaci október, za odmenu si odnesú členské do Oravskej knižnice na celý rok zadarmo.

 Zdroj: Mgr. Mária Babík Ferancová, Oravská knižnica

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať