Pomôžte ľuďom v núdzi a zapojte sa do verejnej zbierky

Pomôžte ľuďom v núdzi a zapojte sa do verejnej zbierky

Pomôcť ľuďom v núdzi je zmyslom dobrovoľnej finančnej zbierky s názvom Žilina pomáha, ktorú vyhlási mesto. Na číslo transparentného účtu: SK74 0900 0000 0051 7775 1777 budú môcť občania prispieť bezhotovostným prevodom alebo priamym vkladom do konca roka 2020.

Vyzbierané finančné prostriedky na transparentnom účte, ktorý zriadila na účely zbierky žilinská samospráva, sa rovnakým dielom rozdelia medzi Fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Žiline, Územný spolok Slovenského Červeného kríža v Žiline a Diecéznu charitu. Organizácie peniaze využijú na svoju činnosť, ktorá sa sústreďuje na pomoc chorým či ľuďom v núdzi.

O výsledkoch a použití vyzbieraných peňazí bude informovať primátor Žiliny po ukončení a vyúčtovaní zbierky na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva a prostredníctvom informačných kanálov mesta. Kontrolu výsledku dobrovoľnej zbierky a použitia finančných prostriedkov vykoná hlavná kontrolórka mesta.

Návrh založiť dobrovoľnú finančnú zbierku schválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline na svojom zasadnutí dňa 11. mája 2020. Mesto Žilina sa aj takýmto spôsobom snaží spoločne pomáhať v tejto náročnej situácií tým, ktorí to najviac potrebujú.

Všetkým, ktorí sa do dobrovoľnej zbierky zapoja vopred ďakujeme.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať