Tomáš Gulán: Chceme pomôcť priateľom uväzneným na Bambuskách

Tomáš Gulán: Chceme pomôcť priateľom uväzneným na Bambuskách

Lokalita Bambusky je pre vysokú mieru pozitivity testovaných na COVID-19 uzatvorená od minulého týždňa. Tomáš Gulán z Evanjelickej spojenej školy v Martine, ktorý získal za svoje dobrovoľnícke aktivity v minulosti aj ocenenie, pomáha obyvateľom Bambusiek dlhodobo. Aj v tejto neľahkej situácií je aktívny a vyzýva občanov Turca k pomoci.

Na Bambuskách som bol ešte tesne pred vyhlásením karantény. Aj minulú stredu, spolu s prednostom Mestského úradu Martin, nakoľko sme od spoločnosti Najmobily dostali krabicu rúšok a krabicu respirátorov. Aj v piatok poobede som bol zaniesť nákup niektorým rodinám, ktoré si to nevedeli zariadiť inak. Oficiálne sa tam nedá vôbec dostať, sú tam nonstop 4 šesťčlenné policajné hliadky, lokalita je hermeticky uzavretá. Dá sa ísť po pásku, veci odložiť na zem,a potom si po ne miestni prídu, aby vôbec nedochádzalo ku kontaktu a ohrozeniu,” informuje Gulán.

Ak chcete aj vy podporiť obyvateľov Bambusiek, môžete sa obrátiť na občianske združenie MARTinklúzia.Vítané sú trvanlivé potraviny, hygienické a dojčenské potreby, rúška, respirátory. “Zatiaľ sme ako o.z. dostali 150 eur, za čo som nakúpil čerstvé ovocie pre deti. Je vyhlásená aj zbierka v cirkevnom zbore, zopár jednotlivcov už donieslo trvanlivé potraviny.”

Mesto Martin má Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva hlásiť každé nové podozrenie aj výskyt ochorenia COVID-19. “Zatiaľ to vyzerá v pohode, čo sa týka priebehu ochorenia. Dnes má byť aj testovanie, tak si počkáme na konkrétne čísla,” dodáva Gulán.

Foto: archív T. Gulán

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať