LETNÝ FOTO FEST 2021 – 9. ročník prezentačno – vzdelávacieho podujatia

LETNÝ FOTO FEST 2021 – 9.  ročník prezentačno –  vzdelávacieho podujatia
Foto: TKS

Je za nami ďalší, už 9. ročník Letného fotofestu. Ďakujeme každému, kto sa podieľal na jeho organizovaní a prispel tak k vytvoreniu príjemného podujatia. Vďaka patrí aj hosťom podujatia, a to Lenke Adamčákovej, ktorá pripravila zaujímavú tvorivú dielňu pod názvom FOTOGRAM. Dielne sa zúčastnili študenti Súkromnej spojenej školy Martin. Výstupy z dielní si záujemcovia môžu pozrieť vo Foyeri Štúdia SKD v Martine.

Taktiež vďaka patrí aj vystavujúcim autorom, ktorí pre návštevníkov podujatia pripravili zaujímavú diskusiu spojenú s prezentáciou svojej tvorby. Tohto roku u nás vystavovali Jakub Jančo s kolekciou Pochopenie pralesa (Foyer Štúdia SKD v Martine) a Marek Pupák s kolekciou Bude dobre (Pešia zóna Mesta Martin). Obe výstavy si verejnosť bude môcť pozrieť do 9. 8. 2021.

Medzi zaujímavé aktivity podujatia patrí aj výstava vybraných prác z Fotomaratónu Martin, ktorý sa uskutočnil v máji tohto roku. Výstavu si verejnosť môže pozrieť v priestoroch CaféKamala v Martine do 9. 8. 2021.

Letný FOTO FEST 2021 je realizovaný ako súčasť projektu Kultúrne KLBKO III. – Obrazy svetla VI. Organizátorom je Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Projekt je financovaný z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný ŽSK.

Menovateľom všetkých podujatí TKS v Martine spojených s fotografiou je 49. ročník celoštátnej súťaže amatérskej fotografie AMFO 2021, ktorá sa v novembri uskutoční v Martine.

Zdroj: Radoslav Pančík/TKS

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať