Liptovské múzeum opäť otvorí Gotický kostol v Ludrovej

Liptovské múzeum opäť otvorí Gotický kostol v Ludrovej
Foto: liptovskemuzeum.sk

Liptovské múzeum v Ružomberku oznamuje návštevníckej verejnosti, že od 25. 5. 2020 je za presne stanovených hygienických podmienok opäť otvorená expozícia Gotický kostol Ludrová. Liptovské múzeum o tom informuje na sociálnej sieti.

Návšteva kostola je možná počas riadnych otváracích hodín, ale na základe spätne potvrdenej objednávky (formou e – mailu), ktorá musí byť zaslaná múzeu 48 hodín vopred pred plánovanou prehliadkou, nepočítajúc do tejto lehoty dni pracovného voľna a pokoja – sobotu a nedeľu.

Kapacita návštevníkov počas jedného cca polhodinového vstupu je 10 osôb v exteriéri areálu kostola a súčasne 10 osôb v jeho interiéri pri zachovaní 2 – metrových rozostupov medzi nimi. Prehliadka prebieha pod dozorom lektora, ale bez poskytnutia výkladu. V interiéri kostola je trasa prehliadky presne vymedzená.

Návštevníci sa v celom areáli i interiéri kostola pohybujú s tvárou prekrytou rúškom alebo inou adekvátnou ochranou dýchacích ciest (šálom, šatkou, kuklou a pod.). Pri vstupe do areálu kostola sú povinní vydezinfikovať si ruky. Počas prehliadky je potrebné zdržať sa dotýkania zariadenia kostola, kľučiek a pod. Žiadame návštevníkov, aby rešpektovali pokyny, usmernenia a upozornenia lektorského personálu.

Zdroj: Liptovské múzeum v Ružomberku

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať