Mamy prinášajú teplo do martinských ulíc

Mamy prinášajú teplo do martinských ulíc
Foto: Zuzana Vajdová

Občianske združenie Snílky, v spolupráci s Kaviarničkou na Divadelnej v Martine, sa inšpirovalo inciatívou vo viacerých slovenských mestách, ktorá prináša “teplo do ulíc”. Ľudia bez domova, ale aj sociálne slabšie rodiny, môžu nájsť v skrini umiestnenej na dobre prístupnom mieste zimné bundy, vesty, mikiny, šály, čiapky, rukavice, topánky a iné.  

“Naše občianske združenie vzniklo s viacerými cieľmi. Tento rok sa nám podarilo zrekonštruovať a zariadiť priestory pre pracujúce mamy pod názvom “Mamamaka”. Cítime sa veľmi vďačné za podporu, ktorej sa nám dostalo. Preto sme sa úplne prirodzene rozhodli, že chceme symbolicky aj my ponúknuť pomoc, a posúvať myšlienku spolupatričnosti ďalej,”uviedla Lucia Machovičová z OZ Snílky.

S realizáciou myšlienky pomohol majiteľ kaviarničky Stanislav Thomka. “Maminy z OZ Snílky ma oslovili v súvislosti s možnosťami umiestnenia skrine v centre mesta. Zhodou okolností som mal k dispozícii aj dve staršie plechové skrine, ktoré sa na tento účel dobre hodia. Doslova za pár hodín sme tak spoločne spravili dobrú vec, ktorá môže mnohým ľuďom v Martine v tomto období pomôcť.”

Skriňa bude k dispozícii v Kaviarničke na Divadelnej predbežne do marca 2021. Je otvorená aj pre tých, čo chcú darovať čisté, nepoškodené oblečenie. Vyzbierané veci budú priebežne odovzdávané do charity v Martine, kde s veľkou vďakou príjmu čokoľvek, čo poslúži ľuďom v chladnom období.

Zdroj: OZ Snílky, Anna Maršalová

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať