Mestský úrad v Žiline opäť otvorí klientské centrum od utorka 10. novembra

Mestský úrad v Žiline opäť otvorí klientské centrum od utorka 10. novembra

Klientske centrum na Mestskom úrade v Žiline bude pre verejnosť opäť prístupné od utorka 10. novembra. Z dôvodu dezinfekcie priestorov po víkendovom celoplošnom testovaní bude mestský úrad v pondelok 9. novembra uzatvorený.

Opätovné otvorenie klientskeho centra sprevádzajú zvýšené protiepidemiologické opatrenia. Do budovy budú mať prístup len občania s platným negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19, zavedené bude meranie telesnej teploty návštevníkov, povinné sú rúška, dezinfekcia rúk a rozostupy. Klientske centrum v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 bude dostupné v úradných hodinách od 8.00 do 14.00 v pondelok, utorok, štvrtok a v piatok a v predĺžených úradných hodinách od 8.00 do 16.00 hod. v stredu. Počas sanitárnej prestávky na dezinfekciu každý deň od 11.30 do 12.00 hod. je klientske centrum pre verejnosť neprístupné.

Pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v klientskom centre v budove Europalace (Vysokoškolákov 33B) na žilinskom sídlisku Vlčince sú otvorené v bežnom režime. Úradné hodiny sú v pondelok, utorok a vo štvrtok od 8.00 do 15.00 hod., v stredu od 8.00 do 17.00 hod. a v piatok od 8.00 do 14.00 hod.

V pondelok 9. novembra sú uzatvorené materské školy v správe mesta z dôvodu dôkladného čistenia i dezinfekcie priestorov a hračiek. Uzatvorené budú aj základné školy a zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinová 14.

V pondelok 9. novembra budú uzatvorené aj jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38. V prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa budú lístky na utorok 10. novembra označovať dňa 9. novembra od 12.30 do 14.00 hod. na každej prevádzke. Zároveň nebude poskytovaná donáška stravy do domácnosti.

V pondelok 9. novembra nebude fungovať ani denný stacionár na Námestí J. Borodáča a  do 15. novembra je v Žiline prerušená činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Bezo zmeny funguje Komunitné centrum Bratislavská a poskytovaná aj naďalej bude opatrovateľská služba, za dodržania prísnych hygienicko – epidemiologických opatrení.

O opätovnom sprístupnení služieb bude samospráva informovať. Aktuálne informácie Žilinčania nájdu na internetovej stránke mesta, osobitnej internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.skmestskej facebookovej stránke či v mobilnej aplikácii „Žilina”.

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať