Ovčiarstvo v Liptove

Ovčiarstvo v Liptove
Foto ilustračné: Pixabay

Liptovské múzeum, v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, si aj tento rok pripomenie jedinečné ovčiarske tradície regiónu Liptova. Na poslednú júnovú nedeľu je v Múzeu liptovskej dejiny Pribylina pre návštevníkov pripravených viacero jedinečných akcií, ktoré malým aj veľkým návštevníkom spríjemnia prehliadku tohto výnimočného skanzenu.

Vo „vozárni“ z Malužinej je pripravená výstava nazvaná Umenie pastierov oviec. Výstava je pripravená zo zbierok Ovčiarskeho múzea Spoločnosti priateľov Múzea liptovskej dediny a kurátorsky ju pripravila PhDr. Iveta Zuskinová. Návštevníci ju budú mať možnosť vidieť až do konca júla 2021.

Ďalšími aktivitami ovčiarskej nedele budú: „remeselné ukážky výroby bačovského riadu, hudobných nástrojov a spracovania ovčích koží, pričom návštevníci budú mať v niektorých prípadoch aj možnosť vyskúšať si jednotlivé remeslá“, spresnila programová manažérka Liptovského múzea Mgr. Martina Mäsiarová.

V priestoroch vozárne prebehne o 10:30 autogramiáda kurátorky výstavy Ivety Zuskinovej, ktorá je súčasne aj autorkou kníh Ovčiari na Slovensku a Liptov: Ovčiarstvo v Liptove.

Zdroj: Liptovské múzeum

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať