Turčianska knižnica na Severe sa zmenila na nepoznanie. Pozrite si fotogalériu z otvorenia

Turčianska knižnica na Severe sa zmenila na nepoznanie. Pozrite si fotogalériu z otvorenia
Foto: Michal Lašut

Pobočka Turčianskej knižnice na sídlisku Sever prešla kompletnou rekonštrukciou.Investíciu vo výške viac ako 330-tisíc eur financoval Žilinský samosprávny kraj.

Pobočka Turčianskej knižnice na Severe čakala na svoju obnovu už dlhé roky. Od sedemdesiatych rokov minulého storočia sa v nej totiž nezmenilo takmer nič, preto sa Žilinský samosprávny kraj rozhodol pre kompletnú obnovu. “Stavebné práce začali vlani v septembri. Starý skelet budovy sa úplne zbúral a pobočka sa postavila prakticky nanovo.Nové sú aj okná, dvere, či hygienické zariadenia. ,,Vďaka financiám od zriaďovateľa sme sa mohli pustiť do komplexnej rekonštrukcie. Bolo to nanajvýš vhodné riešenie, nakoľko pobočka bola v havarijnom stave, a najmä z dôvodu zatekania a havárií na elektrických rozvodoch, hrozilo jej zatvorenie,“ povedal riaditeľ Turčianskej knižnice v Martine Milan Nemček.

Opäť po roku sa tak dvere knižnice otvárajú svojim čitateľom. ,,Verím, že nové priestory zlepšia celkový komfort ako návštevníkov, tak aj jej pracovníkov. Dnes môže Turčianska knižnica v Martine pôsobiť ako moderné knižničné a kultúrne centrum, ktoré poskytuje rozsiahle spektrum knižnično-informačných služieb a zároveň sa tak stane miestom odborných podujatí so širokým kultúrno-spoločenským záberom a živým centrom kultúry,“ povedala županka Erika Jurinová.

Vybavenie interiéru knižnice podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý financoval nábytok vo verejnej časti knižnice. Turčianska knižnica k tomu prispela vybavením zázemia a kancelárie.

Turčianska knižnica v Martine je verejnou regionálnou knižnicou pre okresy Martin a Turčianske Teplice. Ročne zaregistruje okolo 6000 používateľov, navštívi ju 130 000 návštevníkov a zrealizuje 400 000 výpožičiek. Pripraví zhruba 600 kultúrno – výchovných podujatí, ktorých sa zúčastní 16 000 návštevníkov. Svoje služby poskytuje používateľom v centre mesta (vedľa Slovenského komorného divadla) a na štyroch pobočkách na najväčších martinských sídliskách – na Severe, Ľadovni, Priekope a v Záturčí.

Zdroj: ŽSK

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať