Turčianske kultúrne stredisko pripravuje online cestovateľský festival

Turčianske kultúrne stredisko pripravuje online cestovateľský festival

Turčianske kultúrne stredisko pripravuje online cestovateľský festival. Snahou organizátorov je vytvoriť priestor na spoznávanie kultúrnych a spoločenských rozdielov v jednotlivých kútoch sveta, poukázať na viaceré problémy sveta, ale aj motivovať ľudí k zvýšenej aktivite pri spoznávaní a chápaní kultúrnych odlišností, a tiež motivovať ľudí k pobytu v prírode, objavovaniu jej krás a pochopeniu jej ochrany.

Dôležitým prvkom festivalu je domácou atmosférou prispievať k priateľským vzťahom medzi organizátormi, hosťami a návštevníkmi festivalu.

Súčasný program bude venovaný verejnosti, a to prostredníctvom online prezentácií, čo organizátorom festivalu umožní zachovať kontinuitu podujatia.  Festival súčasne poskytuje  príležitosť na širšiu prezentáciu fotografií dvoch fotoskupín, a to TuFoTím z Martina a Just a Natruc zo Žiliny. Tešiť sa budeme môcť aj na tematické kolekcie fotografií Borisa Németha pod názvom HOMELAND 2016 a Bratislava – Košice (a späť) 2020. Ani tohtoročný festival nezostane bez tradičnej FEST FOTO SÚŤAŽE 2020, ktorej výsledky si bude môcť každý pozrieť na stránkach organizátorov. Už tradičný výstup na Martinské hole žiaľ kvôli epidemiologickej situácii nebude možné uskutočniť, tak sme pre Vás pripravili súťaž HORE NA HOLE. Snahou organizátorov je aspoň takto symbolicky uskutočniť výstup na Chatu na Martinských holiach, na ktorej sa po niekoľko rokov premietali prevažne horské prezentácie, či filmy, a súčasne zapojených účastníkov motivovať odmenou.

Festivalové dni sú pre tento rok určené na 5. až 7. november 2020. O online prezentáciách Vás cez stránky organizátorov festivalu budeme viac a včas informovať.

Podujatie organizačne zabezpečuje Martinský klub priaznivcov cestovania a Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a je realizované s finančnou podporou Mesta Martin.

Sprievodné podujatia – výstavy fotografií sú podporené z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Zdroj: Radoslav Pančík/Turčianske kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať