V Dome svätého Martina v Martine evidujú 36 nakazených koronavírusom

V Dome svätého Martina v Martine evidujú 36 nakazených koronavírusom
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Na základe výsledkov piatkového testovania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva bolo potvrdených 25 pozitívnych klientov a 11 členov personálu Domu svätého Martina na ochorenie COVID-19. Momentálne prebieha testovanie aj v Centre sociálnych služieb v mestskej časti Ľadoveň. Informovala o tom hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

Na základe  výsledkov zasadala Bezpečnostná rada okresu spolu s Krízovým štábom mesta Martin za účasti Univerzitnej nemocnice Martin a Odboru zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja. Z celkového počtu 27 testovaných klientov v Dome svätého Martina u dvoch pacientov nákaza nebola potvrdená. Šesť klientov, u ktorých boli prítomné klinické známky infekcie bolo prevezených do Univerzitnej nemocnice Martin. Areál domova sociálnych služieb je momentálne uzatvorený a strážený Mestskou políciou Martin.

Okrem pacientov boli otestovaní aj všetci zamestnanci, z ktorých bolo negatívnych päť. Zamestnanci aj naďalej zostali v karanténe buď v rámci zariadenia alebo v internátoch. Bezpečnostná rada preverila, či je v zariadení dostatok ochranných prostriedkov a zároveň zabezpečila doplnenie zo Štátnych hmotných rezerv. Rada je pripravená okamžite prijať opatrenia v prípade, že si to situácia vyžiada vrátane opatrovateľskej a zdravotnej starostlivosti.

Zdroj:Mesto Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať