V Martine sa nebudú konať Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov

V Martine sa nebudú konať Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov

Kvôli opatreniam v súvislosti so zamedzením šírenia koronavírusu SARS-CoV-2 sa v roku 2020 nebudú konať Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov.

Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla takmer každú oblasť života v meste vrátane športu. Vzhľadom na pretrvávajúci zákaz zhromažďovania a organizáciu verejných podujatí sa v roku 2020 neuskutočnia Turčianske hry mládeže ani Martinská celoročná olympiáda rekreačných športovcov. „Keďže prioritou všetkých z nás je v momentálnej situácii predovšetkým ochrana zdravia, rozhodnutie o zrušení športových podujatí bolo síce ťažké, ale nevyhnutné. Posúvať ich na jesenný termín by nemalo zmysel, pretože si sami nedovolíme hodnotiť aká bude situácia. Verím, že nádejní a rekreační športovci využijú tento čas na ešte lepšiu prípravu a okrúhle výročie Turčianok oslávime výnimočnými výkonmi,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Mesto Martin stihlo ešte koncom marca 2020 vydať bulletinu k 60. výročiu „turčianskej olympiády“ mladých nádejí, ktorý mapuje ich históriu a vývoj a je dostupný na webovej stránke mesta.

Vládne a mestské opatrenia sa dotkli aj Martinskej celoročnej olympiády rekreačných športovcov. V rámci 16. ročníka prebehlo iba prvé kolo – kolkárske preteky, ktorých sa však zúčastnil rekordný počet súťažiacich. „Veríme, že sa situácia s výskytom koronavírusu SARS–CoV-2 sa už čoskoro upokojí a že sa s profesionálnymi aj amatérskymi martinskými športovcami opäť stretneme na športových podujatiach,“ dodala riaditeľka Turčianskych hier mládeže Alena Schimíková.

Zdroj: Mesto Martin

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať