VIDEO Chodník do Tomčian pre peších aj cyklistov je realitou

VIDEO Chodník do Tomčian pre peších aj cyklistov je realitou

V piatok (18. 9. 2020) primátor mesta Martin Ján Danko slávnostným prestrihnutím pásky oficiálne spustil novú cyklotrasu a chodník pre peších, ktorý prepája centrum mesta s mestskou časťou Tomčany.

Od tohto dňa môžu obyvatelia a návštevníci mesta Martin oficiálne využívať novú cyklotrasu a chodník pre peších z centra mesta do Tomčian.

Oba chodníky boli vybudované pozdĺž cesty III/2146 v smere od Martina do Tomčian. Začiatok stavieb je  pri vjazde na odstavnú štrkovú plochu, ktorá sa nachádza za Národným cintorínom a koniec pri plánovanom vjazde na súkromné parcely. Cyklistická komunikácia je obojsmerná s dvomi protismernými pruhmi širokými 1,5 m, pričom celková prejazdná šírka cyklistickej komunikácie je v súlade s projektom tri metre. Od  cesty je cyklotrasa oddelená trávnatým pásom v šírke jeden meter. Od chodníka pre peších je cyklistická komunikácia oddelená špeciálnou dlažbou pre nevidiacich a slabozrakých – pásom varovnej dlažby a pásom vodiacej dlažby. Súčasťou cyklochodníka je aj premostenie potoka Silava. Vybudovanie projektu predstavovalo investičný náklad vo výške 367 000 eur.

Prítomný na podujatí bol aj zástupca realizátora stavby Stanislav Papajík. Ten zhodnotil proces stavby cyklochodníka a chodníka ako bezproblémový, pričom zrealizovať dielo stihli oproti stanovenému termínu o pár dní skôr.

Primátor Ján Danko zároveň zdôraznil, že mesto plánuje získať zo štrukturálnych fondov prostredníctvom projektov ďalšie financie a v tomto období sa pracuje na štúdiách. Vzniknúť by tak v budúcnosti mohli aj cyklochodníky medzi Košútmi a Sučanmi alebo aj v smere na Turčianske Teplice či v Dražkovciach.

Foto: mesto martin, eva lacová

Mohlo by vás zaujímať: TV SEVERKA – Zlom väz

1 comment

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

1 Comment

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať