Začalo sa sčítanie obyvateľstva, stačí vyplniť jednoduchý elektronický formulár

Začalo sa sčítanie obyvateľstva, stačí vyplniť jednoduchý elektronický formulár

Od pondelka 15. februára začalo na celom území Slovenska sčítanie obyvateľov, domov a bytov, ktoré realizuje Štatistický úrad SR. Sčítanie sa uskutočňuje výhradne elektronicky, pričom stačí vyplniť jednoduchý formulár cez počítač, tablet či mobil. Sčítací formulár sa nachádza na internetovej stránke www.scitanie.sk, no využiť možno aj mobilnú aplikáciu pre operačné systémy Android a iOS s názvom SODB 2021.  

Samosčítanie obyvateľov, v ktorom sa obyvatelia sčítavajú sami, sa koná v termíne od 15. februára do 31. marca 2021. V prípade, ak by niekto nezvládol vykonať sčítanie sám, môže mu pri tom pomôcť ktokoľvek iný, napr. ďalší člen domácnosti, starým rodičom ich deti či vnúčatá alebo sused. V prípade, že občan nemá možnosť využiť ako pomoc pri sčítaní ďalšieho člena domácnosti či inú osobu, od 1. apríla do 31. októbra 2021 bude k dispozícii služba asistovaného sčítania. Realizovať sa bude na stacionárnych kontaktných miestach, kde sa obyvateľ bude môcť dostaviť a sčítať sa za pomoci asistenta. Na území mesta Žilina budú tiež pôsobiť mobilní asistenti, ktorí navštívia domácnosť obyvateľa v prípade, že o takúto službu, napríklad z dôvodu imobility, požiada. Adresy s kontaktnými údajmi stacionárnych sčítacích miest v Žiline a možnosť požiadať o návštevu mobilného asistenta budú k dispozícii pred začatím asistovaného sčítania.

Všetky údaje, ktoré obyvateľ uvedie v sčítacom formulári, sa musia vzťahovať k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc zo štvrtka 31. decembra 2020 na piatok 1. januára 2021. Do sčítacieho formulára teda uvádzame údaje, ktoré boli aktuálne o polnoci na piatok 1. januára tohto roka. Dôvodom je, aby sa všetky údaje zisťovali k rovnakému dátumu.

Vzor sčítacieho formulára nájdete v odkaze: https://www.scitanie.sk/scitanie-obyvatelov/vzor-scitacieho-formulara.

Viac informácií k sčítaniu je možné získať na internetovej stránke: www.scitanie.sk alebo telefonicky na tel. čísle: +421 2 20 92 49 19.

Zdroj: Vladimír Miškovčík, hovorca mesta Žilina

 

3 komentárov
TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

3 Komentárov

 • Marian CHynoradsky
  29. marca 2021, 12:16

  To Bol ale chruño čo toto navrhol !

  REPLY
  • MARIA Rychla@Marian CHynoradsky
   31. marca 2021, 21:27

   Toto vypracoval trotálny blbec hladam tu formulár a vychádza mi len koncept. Mne stačí len formulár ten vypln.ím aodošlem, Prečo mi tu ponúkajú kukis a novinky. Dopracovať sa k formuláru je problém ak sa nezapojím tak len pre komplikovaný prístup k formuláru

   REPLY
 • jarda
  10. apríla 2021, 7:01

  Kterej idiot tohle vymyslel nemohl být soudný

  REPLY

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať