V Bytči sa konal 7. ročník hokejbalového turnaja O pohár primátora mesta

V Bytči sa uskutočnil v poradí siedmy ročník hokejbalového turnaja O pohár primátora mesta. Počas dvoch dní 11. – 12. júla 2020 si desiatky hráčov zmerali sily na vynovenom hokejbalovom ihrisku v Bytči.

Sobota ráno patrila finálovému zápasu domácej ligy, kde sa rozhodlo o majstrovi ByHL 2020, ktorým sa stal HBK Predmier a tým bola zároveň ukončená tohtoročná hokejbalová liga. Po skončení ligy slávnostne turnaj otvoril predseda Bytčianskej hokejbalovej ligy Peter Bystriansky spolu s primátorom mesta Miroslavom Minárčikom, ktorý zároveň poďakoval organizátorom za zodpovednú prípravu podujatia a hráčom poprial veľa šťastia.

O víťaznú trofej bojovalo osem mužstiev z miest Skalité, Čadca, Diaková, Bojnice, Zahumenice, Martin a Bytča. Víťazom 7. ročníka hokejbalového turnaja O pohár primátora mesta Bytča sa stal HBK Diaková, ktorý vo finále zdolal svojho súpera domácich The Smurfs 5:1. Tretie miesto v turnaji obsadil HBK Čadca, ktorý porazil Goldspart 2:0.

Na tohtoročnom turnaji bol zabezpečený aj on-line prenos ligy a turnaja. Stránku navštívili 12 724 ľudí a turnaj sledovalo 1 210 divákov. ,,Chcel by som poďakovať rodine Bystrianskych, Šmolkom a ich rodinným príslušníkom za prípravu tohtoročného turnaja, p. Silvestrovi Danišovi a jeho manželke, ktorí zabezpečili on-line prenos turnaja aj ligy a dvornej fotografke Veronike Bajzovej za sprostredkované fotky“ povedal v závere primátor mesta.

Spokojnosť vyjadril aj predseda Bytčianskej hokejbalovej ligy Peter Bystiansky. ,,Bola to drina znova turnaj usporiadať, ale aj napriek všetkým okolnostiam sa turnaj uskutočnil a to vďaka aj sponzorom. Veľká vďaka patrí aj primátorovi mesta Bytča Miroslavovi Minárčikovi, všetkým šmolkom a mojej rodine“.