AMFO opäť v Martine!

AMFO opäť v Martine!

Celoštátna postupová súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby sa vracia po rokoch opäť do Martina, kde sa zrodila v roku 1965 pôvodná myšlienka celoštátnej súťaže amatérskych fotografov.

Organizovaním 49. ročníka AMFO bolo poverené Turčianske kultúrne stredisko v Martine. Zámerom projektu je podporiť čo najširšiu skupinu tvorcov fotografie, osloviť mladú generáciu. Do aktuálneho ročníka súťaže AMFO 2021 sa zapojilo celkovo 786 fotografov a fotografiek z celého Slovenska. Odborná porota navrhla vystaviť diela 129 autorov a udeliť 27 cien a 31 čestných uznaní. Víťaza/Víťazku hlavnej ceny a presné umiestnenie autorov/autoriek bude oznámené na slávnostnom vyhodnotení a otvorení výstavy AMFO 2021 v piatok 5. novembra 2021 v Slovenskej národnej knižnici v Martine.

Celoštátna postupová súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby je prezentovaná nielen vybranými a ocenenými fotografiami, ktoré budú prístupné pre širokú verejnosť od 6.11. do 30.11.2021 v priestoroch Slovenskej národnej knižnice v Martine, ale aj sprievodnými výstavami. Výstava „Predstavujeme vám“ porotcov AMFO 2021 bude inštalovaná v priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine od 5.11. do 7.12.2021 a výstava fotografií „Prchavá prítomnosť“ na tému rodina bude v dňoch 3.11. – 15.12.2021 zdobiť Martinskú pešiu zónu. Organizátori nezabudli ani na atraktívne foto – workshopy či besedy.

Projekt AMFO 2021 je realizovaný s finančnou podporou Žilinského samosprávneho kraja, Fondu na podporu umenia, Národného osvetového centra, mesta Martin a v spolupráci so Slovenskou národnou knižnicou a Turčianskou knižnicou v Martine. Záštitu nad podujatím prebrala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Všetkým partnerom a spoluorganizátorom za ich pomoc a podporu ďakujeme!

Tešíme sa na vás na výstavách, prezentáciách a besedách.

 

ZDROJ: Turčianske kultúrne stredisko

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať