Vajanského Martin 2021 – víťazi krajského kola súťaže sú už známi

Vajanského Martin 2021 – víťazi krajského kola súťaže sú už známi

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo dňa 28. septembra 2021 krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy detí, mládeže a dospelých – 67. ročník Hviezdoslavovho Kubína.

Ani tentokrát sme sa však nevyhli organizačným zmenám súťaže. Na základe aktuálnych informácií z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva sme boli nútení pristúpiť ako organizátori k zmene súťaže z prezenčnej na dištančnú formu.

Plánované podujatie sa v spolupráci so Slovenskou národnou knižnicou malo konať v reprezentatívnych priestoroch Národnej dvorany jej Literárneho múzea. Aj napriek tomu, že podujatie bolo presunuté do online priestoru, Literárne múzeum SNK ostáva návštevníkom naďalej otvorené pri dodržaní aktuálnych protipandemických nariadení.

V Turčianskom kultúrnom stredisku v Martine sa tak stretla 6 členná porota z celého kraja, ale súťažiacich hodnotila na základe zaslaných videí. Individuálne majú všetci  možnosť dodatočne osloviť členov poroty so svojimi otázkami, čím je zabezpečená komunikácia a odporúčania poroty so súťažiacimi.

62 súťažiacich recitátorov reprezentovalo päť regiónov Žilinského kraja: Turiec, Horné Považie, Liptov, Kysuce a Oravu. Postupujúci recitátori a kolektívy budú zastupovať svoje kraje v celoslovenskej súťaži, ktorá sa uskutoční 27. – 30. októbra 2021 v Dolnom Kubíne. Všetkým oceneným gratulujeme a držíme palce!

Krajské kolo súťaže Vajanského Martin 2021 bolo financované s podporou Žilinského samosprávneho kraja. 

Výsledková listina víťazov: https://www.tks.sk/oblasti-cinnosti/umelecke-slovo-a-zpoz/vajanskeho-martin-2021-krajske-kolo-sutaze/

ZDROJ: Turčianske kultúrne stredisko

Monika Ondrušová
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať