Bazilika v Rajeckej Lesnej je otvorená počas každého dňa

Bazilika v Rajeckej Lesnej je otvorená počas každého dňa

Poznáte pútnické miesto Rajecká Lesná – Frivald? V minulosti bolo miestom, kde prichádzali mnohí pútnici z blízkeho i ďalekého okolia, aby prednášali svoje modlitby a prosby Panne Márii, ktorej socha sa nachádza na hlavnom oltári Baziliky Narodenia Preblahoslavenej Panny Márie. Hlavná púť býva na sviatok Najsvätejšej Trojice. Druhá púť býva v septembri na sviatok Narodenia Panny Márie.

 

Bazilika otvorená počas každého dňa

Bazilika býva otvorená počas celého dňa. Verejné sväté omše sú DO ODVOLANIA ZRUŠENÉ, avšak každý deň sú v tamojšej bazilike slúžené sväté omše na úmysel, ktorý je vypísaný vo farských oznamoch.

Každý deň môžeme mať účasť na svätej omši prostredníctvom našich médií. Ako na to? Pripravte miestnosť, kde budete svätú omšu sledovať. Prestrite obrus, zapáľte sviecu, položte na čestné miesto kríž… Jednoducho premeňte svoju obývačku na miesto slávenia. Odložte všetko, čo vás vyrušuje podobne, ako by ste to urobili, keby ste boli v kostole. Pripravte si Sväté písmo, môžete si v ňom dopredu vyhľadať state, ktoré sa budú pri omši čítať. Nájdete ich aj na stránke lc.kbs.sk. A samozrejme modlitebná knižka, aby ste si mohli zaspievať. Pozvite všetkých domácich, usaďte sa a duchovne sa zjednoťte s nami všetkými. Kristus vie, že teraz nemôžete mať plnú účasť na liturgii, proste ho, aby svojou milosťou doplnil, čo vám chýba. Aj keď fyzicky nemôžete prijať Krista vo Svätom prijímaní, môžete ho prijať duchovne.

Zdroj: rajeckalesna.org

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať