Celoplošné testovanie na ochorenie Covid-19 prebehlo v Liptovskom Hrádku na štyroch odberných miestach

Celoplošné testovanie na ochorenie Covid-19 prebehlo v Liptovskom Hrádku na štyroch odberných miestach
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Víkendové (31.10.2020 – 1.11.2020) celoplošné testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19 prebehlo v Liptovskom Hrádku na avizovaných šiestich odberných miestach. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„V prvom rade chcem veľmi poďakovať všetkým, ktorí sa na organizácii testovania a jeho realizácii podieľali priamo v teréne: dobrovoľníkom, hasičom, administrátorom, policajtom, armáde a, samozrejme, zdravotníckemu personálu,“ zdôraznil primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Po dve odberné miesta boli zriadené v Mestskej športovej hale a v kultúrnom dome, jedno odberné miesto bolo vytvorené v Športovom komunitnom centre (hokejová hala) a v kultúrnom dome v mestskej časti Dovalovo.

„Odberné miesta sme zvolili tak, aby sme neohrozili deti, vylúčili sme teda možnosť zriadenia odberných miest v základných školách. Ľudia prichádzali v najväčšom počte hneď v sobotu ráno a potom v popoludňajších hodinách. Všetci boli organizovaní, chcel by som im poďakovať za disciplinovanosť a slušné správanie, pretože čakať v rade tiež nie je príjemná vec. Starší ľudia, invalidi či osoby s barlami alebo tehotné ženy išli dopredu a mohli sa otestovať bez čakania. Nakoniec nám vyšlo aj počasie, za čo sme radi,“ povedal Branislav Tréger, podľa ktorého slov účasť kopírovala celoslovenský trend. „Najviac ľudí sa prišlo otestovať v sobotu, nedeľa bola z tohto pohľadu pokojnejšia.“

Na účel testovania okrem kultúrnych domov veľmi dobre poslúžili aj dve športové haly: Mestská športová hala i Športové komunitné centrum (hokejová hala). „V súvislosti s týmito modernými športoviskami sa nám vyskytla aj taká zaujímavosť: niektorí ľudia ich navštívili prvý raz práve počas víkendu. Boli udivení, aké pekné športoviská máme v meste,“ poznamenal primátor Liptovského Hrádku.


Počas dvoch dní bolo v šiestich odberných miestach otestovaných spolu 4075 ľudí. Pozitívne výsledky testy odhalili u 38 z nich, čo je 0,93%.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať