Kysucké Nové Mesto sa dostalo do trojky najlepších projektov!

Kysucké Nové Mesto sa dostalo do trojky najlepších projektov!

Program podpory lokálnych komunít, tak sa nazýva dotačný program Nadácie Coop Jednota, do ktorého sa so svojimi projektami zapája aj Kysucké Nové Mesto. Hlasovať sa bude v septembri.

Cieľom Programu je podnecovať a podporovať rozvoj miestnych a regionálnych iniciatív, podporovať účasť občanov na miestnom a regionálnom rozvoji a pomáhať pri napĺňaní lokálnych potrieb či riešeniach problémov. Cieľom Programu je súčasne aj zvyšovanie spokojnosti s kvalitou života miestnych a regionálnych komunít, a to najmä formou poskytovania finančných prostriedkov v procese realizácie projektov z oblasti zachovania kultúrnych hodnôt, podpory a rozvoja športu, podpory vzdelávania, ochrany a tvorby životného prostredia, a i.

V 26 regionálnych predajniach COOP Jednota bude verejnosť hlasovať za najlepší projekt, ktorý nadácia následne podporí sumou 6 000 €. Mechanika hlasovania je nasledovná: záujemca zašle žiadosť o poskytnutie grantu, následne komisia zriadená nadáciou COOP Jednota vyberie v každom regióne tri najlepšie projekty. Za projekt môže následne zahlasovať každý občan, ktorý urobí v termíne od 2. do 30. septembra 2020 nákup v COOP Jednota v hodnote min. 5 €. Za každých 5 € nákup získa zákazník jeden žetón, ktorý bude slúžiť na podporu vybraného projektu. Samozrejme, hlasovať môže opakovane.

Mesto Kysucké Nové Mesto v spolupráci s Mestským kultúrno-športovým strediskom vypracovalo tri žiadosti o poskytnutie grantu vo výške 6 000 €. Teší nás, že z konkurencie 34 zaslaných projektov za región boli vybrané ako najlepšie práve tieto tri projekty. V stručnosti ich predstavíme:

1. KINO pod šírim nebom 
Projektom chceme obstarať časť mobilného kina, ktorým by sme našim miestnym obyvateľom, obyvateľom priľahlých obcí a návštevníkom mesta, premietali moderným a atraktívnym spôsobom – filmové, kultúrne a športové akcie a podujatia mesta. Týmto projektom by sa obstaralo prenosné premietacie nafukovacie plátno, ktoré sa bude využívať celoročne a nielen na premietanie filmov, ale aj na prenosy zo športových a kultúrnych akcií mesta, kde by toto plátno nahradilo veľkoplošnú obrazovku. Cez leto Mesto Kysucké Nové Mesto zorganizuje filmové dni pre všetky vekové kategórie, športové a kultúrne prenosy.

2. Regionálne centrum
Samospráva, aj samotní obyvatelia mesta a regiónu majú záujem o zriadenie reprezentatívnych priestorov v centre mesta, ktoré by boli využívané na prezentáciu regionálneho kultúrneho dedičstva, regionálnej histórie a umu obyvateľov mesta a jeho okolia. Tieto priestory by mali nielen výstavný účel, ale dali by sa využiť aj na realizovanie voľnočasových aktivít zameraných na ľudí všetkých vekových skupín, napr. na tvorivé dielne, zážitkové aktivity, odborné prednášky, besedy a pod.

3. Športom k zdraviu

Mestské kultúrno-športové stredisko Kysucké Nové Mesto pravidelne organizuje rôzne športové podujatia, medzi ktoré patrí aj cestný beh na 10 km ulicami mesta KNM  „Kysucká desiatka“. Toto podujatie sa okrem účasti športovcov zo Slovenska a zahraničia teší i veľkej diváckej kulise občanov KNM a širokého okolia. Do tohto podujatia chceme aktívne zapojiť občanov rôznych vekových kategórií. Cieľom projektu je obstarať časomieru pre atletické preteky, ktorá sa využije aj na ďalšie bežecké aktivity. Mesto má aj certifikovanú tartanovú atletickú dráhu, na ktorej sa organizujú celoročne rôzne bežecké preteky napr. pre registrovaných a neregistrovaných atlétov všetkých vekových kategórií, pre ZŠ, pre SŠ a pre iné športové i amatérske združenia. Chceme motivovať a zapojiť čo najviac obyvateľov a návštevníkov nášho mesta a regiónu do týchto pre zdraviu prospešných bežeckých aktivít.

V závere pripomíname, že hlasovať za projekty bude možné až v septembri 2020, nakoľko pôvodné júnové hlasovanie bolo z preventívnych dôvodov odložené.

Zdroj: kysuckenovemesto.sk

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať