Materské školy prijímajú prihlášky na vzdelávanie do 15. mája, zápis bude on-line

Materské školy prijímajú prihlášky na vzdelávanie do 15. mája, zápis bude on-line

Materské školy v Žiline budú tento rok prijímať prihlášky na predprimárne vzdelávanie detí v termíne od 11. do 15. mája. Vzhľadom na aktuálnu mimoriadnu situáciu v súvislosti s epidémiou koronavírusu sa zápis uskutoční on-line, bez osobnej návštevy vybranej materskej školy.

Postačí, ak zákonní zástupcovia vyplnia online prihlášku na internetovej stránke školy a podpísanú naskenovanú či vyfotografovanú ju elektronicky pošlú na e-mail materskej školy. Informáciu o preberaní alebo zasielaní rozhodnutí o prijatí či neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie zverejnia materské školy na svojich internetových stránkach koncom mája.

Elektronické žiadosti o prijatie zverejnia materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina v termíne od 30. apríla na svojich internetových stránkach. E-mailové adresy materských škôl sú zverejnené na: http://www.zilina.sk/materske-skoly/, e-mailové adresy materských škôl pri základných školách sú k dispozícii na: http://www.zilina.sk/zakladne-skoly-s-materskymi-skolami/.

Ak by z nejakého dôvodu nemohli zákonní zástupcovia poslať prihlášku elektronicky, na osobnom doručení sa môžu dohodnúť s konkrétnou materskou školou, ktorú si vybrali. Pri osobnom doručení je však potrebné dodržať hygienicko-epidemiologické opatrenia a čas od 8.00 do 16.00 hod.

Na základe rozhodnutia ministerstva školstva sa pri zápise nebude vyžadovať potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa spolu s údajom o povinnom očkovaní. Doručiť ho však bude potrebné dodatočne. Ak do času vydávania rozhodnutia o prijatí dieťaťa zákonní zástupcovia dodatočne nepriložia potvrdenie o zdravotnom stave, dieťa bude prijaté len na adaptačný pobyt. Rovnako v prípade detí so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami nebudú školy vyžadovať predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Ak však zákonní zástupcovia potvrdenia nepredložia dodatočne ani v lehote do času vydávania rozhodnutia, bude dieťa prijaté len na diagnostický pobyt.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina je 26 materských škôl, ktoré navštevuje 2 304 detí.

Zdroj: Mesto Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať