Mesto Liptovský Mikuláš podporí športové kluby

Mesto Liptovský Mikuláš podporí športové kluby
Foto: FB/Mesto Liptovský Mikuláš

V Liptovskom Mikuláši dotácie dostanú prioritne mestské kluby a tie, ktoré pracujú s mládežou. Liptovskomikulášska samospráva ako jedna z mála na Slovensku poskytne napriek dopadom pandémie dotácie aj tým subjektom, ktorých nie je zriaďovateľom. Pôjde o polovicu z dotácie schválenej v rozpočte pre každé záujmové združenie. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Po dôkladnej úvahe a vyhodnotení finančnej situácie mesta sme sa rozhodli poskytnúť finančné dotácie vo výške 50 percent prioritne pre športové organizácie, ktoré pracujú s mládežou. Ide o dotácie, ktoré boli priamo schválené v rozpočte mesta na rok 2020,“ priniesol pozitívnu informáciu primátor Ján Blcháč.

Dotácie tak dostanú kluby TJ Snaha Ploštín, ŠK Kriváň Ondrašová, ZSK Jasná, Športový klub Liptovský Mikuláš, ŠK Demänová, TJ Iľanovo, Kanoe Tatra Klub, FC 34 Palúdzka, Mestský basketbalový klub, Hokejové talenty, o. z., Volejbalový klub Rachmaninka, Klub športovej gymnastiky L. Mikuláš a Ski Team Vlha. Financie by mali kluby dostať na účty v najbližších dňoch.

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať