Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský navštívil „Dobrého pastiera“ v Kláštore pod Znievom

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský navštívil „Dobrého pastiera“ v Kláštore pod Znievom
Foto: FB/Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský zavítal v uplynulom týždni na farmu Vladimíra Masláka, ktorý je správcom občianskeho združenia Dobrý pastier v Kláštore pod Znievom. Ministerstvo a starostka obce Erika Cintulová o tom informovali na sociálnej sieti.

 Toto jedinečné miesto poskytuje pomoc a domov ľuďom v núdzi a zároveň prevádzkuje pracovnú terapiu činnosťou na vlastnej farme. Spolu so štátnym tajomníkom Martin Feckom a troma poslancami Národnej rady SR minister zároveň diskutoval aj s poľnohospodármi z Turca.

„Hovoriť o pomoci pred Vianocami je bežné, ale vidieť ľudí, ktorí tieto slová premieňajú na činy, je vždy veľmi obohacujúce. Úprimne sa skláňam pred tým, čo tu môžeme vidieť. Stovky ľudí našli znova zmysel života vďaka ľudom, ktorí im vedeli obetovať svoj život,“ uviedol minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský.

“Na pôde OZ Dobrý pastier sa prezentovalo aj Odbytové družstvo Sever, je to združenie 18 agropodnikateľov zo širokého okolia, ktoré s nepriaznivými podmienkami bojuje tým že v mnohých veciac postupujú spoločne. Spoločne obstarávajú, vyjednávajú, pomáhajú si. Aký úžasný príklad pre nás politikov v Turci. Kiež by sme aj my vedeli takto spolupracovať,” uviedla starostka obce Erika Cintulová.

Zdroj: FB/Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Erika Cintulová

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať