Obvinili vodiča, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu pod Strečnom

Obvinili vodiča, ktorý spôsobil smrteľnú nehodu pod Strečnom

Vyšetrovateľ obvinil 55 ročného vodiča Škody z trestných činov usmrtenia a neposkytnutia pomoci. V utorok (28.4.) okolo 17.00 hodiny na ceste prvej triedy v katastri obce Strečno narazil do 60 ročného chodca, ktorý prechádzal cez cestu.

Chodec utrpel zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Vodič po zrážke nezastavil a pokračoval v jazde v smere na Martin. Počas tejto jazdy spôsobil ďalšie dve dopravné nehody, pri ktorých si opäť nesplnil povinnosť účastníka dopravnej nehody. Pri nehodách našťastie k zraneniu osôb nedošlo. Po unikajúcom vodičovi bolo okamžite vyhlásené pátranie. Policajná hliadka vodiča zastavila na konci diaľnice pri obci Krpeľany. Následne bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,93 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,94 promile. Vyšetrovateľ spracuje podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Na prípade polícia naďalej intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné procesné úkony.

Polícia opätovne žiada aj verejnosť, najmä vodičov, ktorí sa v utorok 28.4. v čase medzi 17.00 a 17.20 hodinou pohybovali na ceste I/18 medzi Žilinou a Krpeľanmi a disponujú kamerovým záznamom zachytávajúcim jazdu tmavomodrej Škody Superb smerujúcej Žilina-Martin-Ružomberok, prípadne by mohli k jazde vodiča tohto vozidla, alebo k stretu tohto vozidla s chodcom poskytnúť dôležité informácie, aby ihneď kontaktovali linku 158, prípadne napísali správu na našu facebookovú stránku „Polícia SR – Žilinský kraj“.

Zdroj: Polícia Žilinský kraj

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať