Počas troch dní v Liptovskom Hrádku otestovali 1857 ľudí

Počas troch dní v Liptovskom Hrádku otestovali 1857 ľudí
Foto: Mesto Liptovský Hrádok

Počas troch dní (piatok 22. januára 2021 – nedeľa 24. januára 2021) v rámci skríningového testovania obyvateľstva  v Liptovskom Hrádku otestovali 1857 ľudí. Mesto o tom informuje na svojej stránke.

„Z celkového počtu 1857 testovaných ľudí bolo 12 pozitívnych osôb, čo predstavuje 0,65 percenta,“ informovala Martina Harichová, vedúca odboru organizačného, školstva a sociálnych vecí Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

„Počas troch dní sa v Liptovskom Hrádku testovalo v Mestskej športovej hale, kde boli vytvorené dve odberné miesta a v kultúrnom dome v mestskej časti Dovalovo, kde bolo jedno odberné miesto. Testovanie zabezpečoval Územný spolok Liptov Slovenského Červeného kríža, ktorému sa chceme veľmi pekne poďakovať za ústretovosť a spoluprácu,“ uviedla Martina Harichová. Pri organizácií testovania bol samozrejme nápomocný aj Mestský úrad v Liptovskom Hrádku.

„Chcem veľmi poďakovať všetkým, ktorí sa na trojdňovom testovaní v našom meste podieľali: od administrátorov cez dobrovoľníkov, zdravotnícky personál i kolegov z mestského úradu, ktorí mali na starosti materiálno-technické zabezpečenie. Všetko prebehlo hladko, bez komplikácií. Osvedčil sa nám rezervačný systém. Ani na jednom odbernom  mieste neboli dlhé rady. Ľudia boli, aj napriek nepriaznivému počasiu, disciplinovaní, za čo sa chcem poďakovať,“ povedal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.

Zdroj: Mesto Liptovský Hrádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať