Podujatia v Krajskej knižnici v Žiline na nasledujúci týždeň

Podujatia v Krajskej knižnici v Žiline na nasledujúci týždeň

Podujatia pre verejnosť sú realizované v protokole OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní covid).

Čítaj a zaži

Túžite byť súčasťou publika a počuť známe a zvučné hlasy? Príďte do Krajskej knižnice do Žiliny a herci zo súboru mestského divadla vám opäť prinesú zážitok z čítania v utorok 9. novembra o 16:30. Tentokrát budú hosťami herci Iveta Pagáčová a Michael Vrzala, ktorí prečítajú ukážky z knihy Juli Zeh – Prázdne srdcia. Román Prázdne srdcia je provokatívny, strhujúci a aktuálny politický triler z blízkej budúcnosti v Nemecku o generácii, ktorá stratila vieru, presvedčenia a ktorej srdcia sú prázdne.

 

Čítajte s nami – Téma mesiaca november: Mytológia v literatúre

Mýty sú medzi čitateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti si vlastnú mytológiu buduje mnoho autorov a nájdete ju nielen vo fantasy knihách. Aj preto sme ju vybrali ako tému Čítania s nami na november.

Začítajte sa, či už do encyklopédie mýtov, fantasy sveta s mytológiou bohatou ako Tolkienova Stredozem alebo do zbierky gréckych či iných mýtov. Zostávajú posledné dva mesiace roku kedy sa môžete zapojiť do súťaže a to tak, že nás môžete označíte na Facebooku alebo Instagrame (#citajteSnami #kniznicaZilina #citamsKKZA) na fotkách ako čítate, prípadne nám ukážte, ktorú z kníh ste si vybrali na čítanie. Každým, kto sa takýmto spôsobom zapojí do súťaže bude na konci roka zaradení do žrebovania o vecné ceny.

 

Výroba machových obrazov a machových dekorácií

Chcete niekoho len tak potešiť, alebo si skrášliť svoj interiér? Príďte  a vytvorte si podľa seba svoj machový obraz v sobotu 13. novembra o 10:00 do Krajskej knižnice v Žiline. Tvorivé dielne sa budú konať pod vedením skúsenej aranžérky Daniely Zimmerovej.  Sú vhodné pre mamičky s deťmi, manželské páry, ženy, mužov, seniorov, tínedžerov, teda pre každého a všetkých. Workshop je spoplatnený. V cene je  materiál na výrobu, rám alebo podnos, informácie o machoch a práca s nimi.

Na workshop  je potrebné sa vopred prihlásiť telefonicky na čísle: 0903 614 589 alebo mailom: zimmerova@perida.sk. Pri nedostatočnom počte prihlásených sa workshop konať nebude.

Hermes – klub tvorivého písania pre všetkých

Radi tvoríte a píšete? Pridajte sa ku nám aj vy. Štyri ročné obdobia v umení (predovšetkým v literatúre). Cyklus zmien v prírode a striedanie ročných dôb ako plynutie ľudského života. Umelecký opis prepojený s rozprávaním. Spoločne sa pokúsime vytvoriť malé lyrické dielko v utorok 16. novembra o 16:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

 

 

Ferdinand Hložník

Výstava pri príležitosti 100. výročia narodenia a 15. výročia úmrtia významnej osobnosti slovenského moderného umenia. Predstavíme vám život a výber z tvorby výtvarníka prostredníctvom literatúry a článkov z fondu Krajskej knižnice v Žiline. Výstava bude sprístupnená verejnosti v Krajskej knižnici v Žiline do konca mesiaca november.

 

Výstava: Just a natruc v knižnici

Výstava s názvom „JUST A NATRUC V KNIŽNICI“ v Krajskej knižnici v Žiline predstaví v dňoch od 1.11.  do 30. 11. 2021 autorský výber fotografií šiestich žilinských fotografov. Vicente Arce, Jaromír Fašianok, Jozef Chromiak, Juraj Rek, Martin Tomáška a Marián Závacký sú už niekoľko rokov členmi nezávislej skupiny s tvrdohlavým názvom (logo) Just a natruc.

Spojilo ich to, že fotografovanie je pre nich viac ako len záľuba, ako aj potreba neustále sa zdokonaľovať, hľadať, nachádzať a z videného robiť nevídané. Každý za seba má vlastný štýl a spôsob nahliadania na svet cez objektív fotoaparátu. Sú to dospelí muži s vlastnými osudmi a skúsenosťami, niekedy nekompromisní, inokedy chápaví a tolerantní. To sa odráža aj, najčastejšie, v čierno- bielych fotografiách. U každého z nich nachádzame rôzne témy, na ktoré sa profesionálne sústredí. Prechádzame širokým záberom cez street-foto, dokumentačnými či aranžovanými fotkami až k portrétom. Niektoré témy sa prelínajú, niekedy vznikajú fotografie aj na spoločných workshopoch či akciách, inokedy sú to čisto individuálne momenty a inšpirácie.

A tak sa fotografie každého z členov skupiny Just a Natruc dostávajú do vzájomného dialógu hoci sú celkom nezávislé.

 

 

Viac informácií: www.krajskakniznicazilina.sk

Zdroj: Krajská knižnica v Žiline

 

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať