Pri obci Ďanová došlo k stretu vozidla so zverou, polícia vyzýva na opatrnosť

Pri obci Ďanová došlo k stretu vozidla so zverou, polícia vyzýva na opatrnosť
Foto: FB/Polícia SR - Žilinský kraj

V sobotu večer (10.10.2020) došlo na ceste prvej triedy pri obci Ďanová, okres Martin k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že 24 ročný vodič viedol motorové vozidlo v smere od Turčianskych Teplíc na Martin. Následne došlo k stretu vozidla s jeleňom. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Pri dopravnej nehode utrpel vodič ťažké zranenia a bol u neho nariadený odber krvi za účelom zistenia, či nebol ovplyvnený návykovou látkou. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

V tomto období sa v blízkosti cestných komunikácií, najmä medzi obcami, vyskytuje množstvo potulujúcej sa zveri. Zvýšené riziko stretu so zverou je najmä v noci a ráno, kedy môže byť viditeľnosť a aj pozornosť vodičov znížená. Vzniká tak zvýšené riziko kolízie, ktorá môže okrem usmrtenia zveri spôsobiť najmä škody na majetku a v niektorých prípadoch aj ujmu na zdraví posádky. Prevenciou pred takýmito nehodami je zvýšiť pozornosť a znížiť rýchlosť jazdy na miestach, kde dopravné značenie upozorňuje na zvýšený výskyt zveri, a to najmä počas ranných a večerných hodín, kedy je zvýšený predpoklad pohybu zveri cez cestu.

Zdroj: Polícia SR – Žilinský kraj

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať