Ružomberok navštívil minister dopravy, rokovalo sa o aktuálnych dopravných otázkach

Ružomberok navštívil minister dopravy, rokovalo sa o aktuálnych dopravných otázkach
Foto: Fb/Mesto Ružomberok

V Ružomberku sa konalo stretnutie ministra dopravy Andreja Doležala a primátora mesta Ružomberok Igora Čombora.  Na záver partneri rokovania podpísali Memorandum o porozumení a vzájomnej spolupráci.

Rokovaniu predchádzalo stretnutie na pôde Ministerstva dopravy a výstavby, ktoré sa uskutočnilo začiatkom apríla. Vzhľadom na veľký záujem ministra a primátora na pokračovaní a zlepšení úzkej spolupráce pri výstavbe infraštruktúry diaľnic a rýchlostných ciest v regióne Ružomberka a Dolného Liptova prisľúbil minister urýchlenú návštevu predmetných oblastí.

Témou rokovania na pôde mesta Ružomberok bola výstavba dopravnej infraštruktúry v regióne Ružomberka a okolia. Debatovalo sa o dostavbe dôležitých úsekov diaľnice D1 v úsekoch Hubová – Ivachnová a Turany – Hubová a o výstavbe južného obchvatu mesta, ktorý vznikne napojením diaľnice na úsek rýchlostnej cesty R1.

„Výstavba a príprava týchto úsekov trvá výrazne dlhšie ako sa pôvodne očakávalo. Dopad predĺženia tejto výstavby výrazne pociťujú obyvatelia dolného Liptova. Práve to bol dôvod, prečo v minulosti vznikali výrazné rozpory a nedorozumenia medzi Národnou diaľničnou spoločnosťou a Ružomberkom či verejnosťou,“ zhodnotil primátor mesta aktuálnu situáciu. Cieľom intenzívnej spolupráce je podľa primátora riešiť zložitejšie problémy pri príprave a výstavbe tak, aby sa dbalo na záujmy obyvateľov a výstavba bola dokončená čím skôr.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal pricestoval do Ružomberka v spoločnosti štátneho tajomníka Jaroslava Kmeťa, generálneho riaditeľa NDS Juraja Tlapu a generálneho riaditeľa sekcie cestnej dopravy Petra Vargu. Naproti primátor Ružomberka ku stretnutiu prizval aj starostov obcí, cez ktoré úseky diaľnice budú prechádzať.

Výsledkom rokovania bol prísľub ministra, že spoločne s primátorom vyvinú maximálne úsilie a súčinnosť, ktorá v konečnom dôsledku uľahčí proces dobudovania diaľnice D1 Hubová-Ivachnová a zároveň vytvorí podmienky na dokončenie projektovej prípravy Južného obchvatu mesta úsekom rýchlostnej cesty R1 a križovatky medzi D1 a R1 pri Ivachnovej. V záujme plnenia spoločných strategických cieľov sa budú vzájomne informovať o všetkých skutočnostiach, ktoré by mohli byť potrebné v súvislosti s čo najskorším zhotovením diaľnic a ochrany záujmov obyvateľov. „Sme na jednej lodi, pretože dobudovanie diaľnice D1 a obchvatu mesta výrazne pomôže tak ako Ružomberčanom, tak aj všetkým občanom Slovenskej Republiky,“ uzavrel Igor Čombor.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať