Tradičný Beh na Luciu s Luciou Hrivnák Klocovou sa uskutočnil aj tento rok

Tradičný Beh na Luciu s Luciou Hrivnák Klocovou sa uskutočnil aj tento rok

V Martine na Stráňach sa počas uplynulého víkendu uskutočnil už 7. ročník obľúbeného športového podujatia Beh na Luciu

Podujatie sa uskutočnilo aj napriek pandémii spojenej s COVID-19. Bežeckej súťaže sa aj tento rok zúčastnili deti aj dospelí. Účastníci sa prihlasovali vopred a aj tento rok tak malo podujatie aj napriek súčasným hygienicko – epidemiologickým opatreniam zmysel. Bežecké preteky boli opäť rozdelené do viacerých kategórií. V tomto roku doprialo bežcom aj počasie. A hoci sa na rozdiel od minulých ročníkov nepodávala kapustnica či iné občerstvenie, nálada bola pozitívna.

Ako prezradila Lucia Hrivnák Klocová: “Som rada, že sa nám podarilo splniť cieľ aj tento rok a to, nevynechať 7. ročník behu aj napriek aktuálnej situácií a opatreniam, ktoré sme kvôli korone museli urobiť. Nakoniec z toho bol ďalší vydarený ročník, ktorého sa zúčastnilo 60 bežcov na hlavnej trati (9 km) a 64 detičiek od 4 do 14 rokov. Počasie nám tento rok konečne prialo a dátumovo to tiež vyšlo presne na Luciu. Takže veľká spokojnosť z mojej strany, a zatiaľ čo počúvam aj zo strany pretekárov, čo poteší najviac.”

Som rada, keď takouto zdravou formou môžete urobiť toľkým ľuďom radosť a všetko sa podarí, keď už ten rok bol taký, aký bol – Lucia Hrivnák Klocová

Pretekári dostali aj tento rok bohaté štartovacie balíčky.  “Keďže každých 15 minút štartovalo 6 bežcov, ktorí hneď po dobehnutí išli preč, miesto cien som tento rok posielala len finančné odmeny, čo asi v dnešnej dobe poteší najviac. No aj napriek tomu verím, že budúci rok už budeme mať klasický 8. ročník aj s kapustnicou, čajom, tombolou a cenami,” prízvukuje organizátorka podujatia Lucia Hrivnák Klocová.

Ja Vianoce trávim doma ako každý rok, venujem sa rodine (lyžovačka, turistika, sánky, korčule…) A čo sa týka ostatných vecí, tak súčasná situácia ovplyvnila najviac moje tréningy detí, keďže ich mám okolo 50.  Ale našťastie deti fungujú ďalej v škole aj škôlke, tak my sme z tých šťastnejších, ak sa to tak dá nazvať. Želám všetkým aby prežili krásne sviatky a načerpali novú energiu, boli pozitívni s negatívnym výsledkom a užili si najkrajšie sviatky v roku so svojimi najbližšími v zdraví a pokoji,” dodáva Hrivnák Klocová.

Každých 15 minút štartovalo 6 bežcov

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať