Úprava severného okruhu Medzinárodnej bežeckej stopy zdravia

Úprava severného okruhu Medzinárodnej bežeckej stopy zdravia
Foto ilustračné: Pixabay

Táto bežecká trasa začala svoju púť v roku 2012. Združenie obcí Mikroregión Kysucký Triangel, ktorý združuje obce Skalité, Čierne a Svrčinovec, získalo finančnú podporu na zakúpenie stroja na úpravu lyžiarskych bežeckých trás, tzv. lavínu.

Medzinárodná stopa zdravia bola pôvodne plánovaná a realizovaná ako 45 km zokruhovaná trasa s prevýšením od 436 m n. m. vo Svrčinovci po 836 m n. m na vrchu Liesková nad Skalitým.Z dôvodu výstavby diaľnice a obmedzených snehových podmienok sa v súčasnosti Medzinárodná stopa zdravia neupravuje v pôvodnom rozsahu.

Východiskovým bodom trasy je areál bývalého lyžiarskeho vleku Skalité – Serafínov, v ktorom sa nachádza upravený bežecký okruh, ktorý využíva aj Klub biatlonu ŠKP Skalité na svoje tréningy. Ak natrafíte počas svojej návštevy na členov biatlonového klubu, radi vám pomôžu aj s technikou bežkovania.

Z dôvodu výstavby diaľnice (a jej spustenia do prevádzky) cez územia obcí Svrčinovec, Čierne a Skalité nie je zabezpečená úprava povrchu trate Medzinárodnej stopy zdravia po celej jej dĺžke! Bližšie aktuálne informácie o stave trate nájdete v zimnom období na stránke http://www.skalite.sk/  a http://www.regionkysuce.sk/.  

AKTUÁLNE 2021 (informácia k 18. 1. 2021)

Obec Skalité v spolupráci s Biatlonovým klubom Skalité pozýva priaznivcov bežeckého lyžovania na upravenú severnú časť Medzinárodnej stopy zdravia, ktorá je aktuálne upravená od SKI Skalité Serafínov – Mýto (hraničný prechod do Poľska) – Kykuľa (Trojak) – Poľana – Grúň – Cesta za Riekami – odbočka pri cintoríne za Riakami, smerom popod Pahorok – Skalité časť Čadečka – Čierne Valy – Čierne pri Čadci zástavka – súbežne popri železnici do Kadelovho potoka v Čiernom.

Nadšenci bežeckého lyžovania môžu NON-STOP využívať upravený 1 km okruh s osvetlením v SKI Skalité – Serafínov. Tento okruh je dostatočne upravený a premrznutý pre oba bežecké štýly (korčuliarsky “skate” a klasika).

Taktiež upozorňujeme, že vstup na upravené trate bez bežeckej výstroje je zakázaný, a to hlavne štvorkolkám a skútrom.
Zdroj: obec Skalité
TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať