Úradníci a mestskí policajti v Liptovskom Hrádku sadili dreviny i upratovali

Úradníci a mestskí policajti v Liptovskom Hrádku sadili dreviny i upratovali
Foto: FB/Mesto Liptovský Hrádok

Pracovníci mestského úradu i príslušníci mestskej polície v Liptovskom Hrádku na území mesta sadili dreviny a upratovali. Mesto Liptovský Hrádok o tom informuje na svojej stránke.

Vo štvrtok a piatok (28. a 29. mája 2020) sa zamestnanci mestského úradu a mestskí policajti zapojili do brigády. Mala sa konať v tradičnom termíne počas Dňa zeme, no pre koronavírus bol jej pôvodný termín z pochopiteľných dôvodov preložený.

Počas dvoch dní sa postupne vysadilo 140 kusov tují smaragdových, ktoré budú tvoriť živý plot a 10 tisov na priestranstve pri Športovom komunitnom centre. Na sídlisku Prekážka bola dokončená predchádzajúca výsadba, vysadených bolo 7 japonských čerešní.

Úradníci spolu s mestskými policajtmi upratali aj územie pri lavici cez rieku Belá. „Zostalo nám ešte natrieť zábradlie v úseku od pošty po železničný nadjazd a zábradlie na Skalku. Práce dokončíme v najbližších dňoch,“ povedala Viera Malastová z Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Liptovskom Hrádku.

Zdroj: Mesto Liptovský Krádok

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať