Výsledky celoplošného testovania v Kysuckom Novom Meste a poďakovanie primátora

Výsledky celoplošného testovania v Kysuckom Novom Meste a poďakovanie primátora

Slovensko má za sebou 2. kolo celoslovenského plošného testovania na COVID-19. Mnohé obce a mestá výsledkami prekvapili.

Konečné výsledky testovania v Kysuckom Novom Meste dopadli nasledovne: otestovaných bolo 8991 ľudí, z toho 0,95% pozitívne. To znamená, že oproti prvému testovaciemu víkendu sa otestovalo o 188 obyvateľov viac a počet pozitívnych klesol o 1.13%.

Svoje poďakovanie všetkých ktorí pomohli aj samotným občanom vyjadril aj primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda: “Opäť sa chcem veľmi pekne poďakovať zdravotníkom, administrátorom, policajtom, príslušníkom ozbrojených síl, dobrovoľným hasičom za vysokú profesionalitu pri výkone svojej práce. Vážim a cením si aj pomoc kolegov z Mestského úradu, Mestského kultúrneho strediska, Údržby mesta a riaditeľov škôl, ktoré slúžili ako odberné miesta a zodpovedne sa na to celý týždeň pripravovali.

Zdroj: facebook.com/Marián Mihalda

Keďže bolo  v Kysuckom Novom Meste percento pozitívne testovaných o čosi nižšie ako minulý týždeň, Mihalda verí, že sa testovania nebude musieť mesto zúčastniť opakovane, a že celá náročná akcia mala zmysel. “Ďakujem každému jednému občanovi, ktorý sa prišiel otestovať aj druhýkrát, a zodpovedne tak pristúpil k, dúfajme, rýchlejšiemu zmapovaniu a následnému vyriešeniu kritickej situácie,” dodáva Mihalda.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať