Výsledky krajského kola Sárovej Bystrice

Výsledky krajského kola Sárovej Bystrice

Súťaž mladých moderátorov a redaktorov Sárova Bystrica 2020 sa preniesla do online prostredia. Tento ročník bol výzvou nielen pre organizátorov, ale aj pre samotných moderátorov. Okrem zvládnutia súťažných disciplín sa museli popasovať aj s technickými záležitosťami, ktoré vznikajú pri tvorbe videa.

V nasledujúcom zostrihu vám prinášame súťažné príspevky od štyroch autorov: Mareka Baláža, Jesiky Vajzerovej, Sebastiána Kisela a Rastislava Friča. Mladí moderátori si vyskúšali moderovanie spravodajstva či vlastnej relácie, rozhovor so zaujímavým hosťom, interpretáciu reklamného textu a novú disciplínu – reportáž.

O 14.00tej hodine prebehol online rozborový seminár s členmi odbornej poroty Luciou Langovou, Mariánom Lechanom a Tiborom Kubičkom. Do celoštátneho finále, ktoré sa uskutoční 27.11.2020, sa prebojovali z prvého miesta Marek Baláž z Gymnázia Michala Miloslava Hodžu v Liptovskom Mikuláši a Jesika Vajzerová zo Súkromnej základnej umeleckej školy RKK v Ružomberku z druhej priečky. Víťazom blahoželáme a všetkým ďakujeme za účasť. Veríme, že mladí moderátori si zo súťaže odniesli vedomosti a skúsenosti, ktoré raz využijú možno aj vo svojej profesionálnej moderátorskej či hlásateľskej kariére.

Súťaž sa podarilo zrealizovať aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia a Žilinskému samosprávnemu kraju.

Zdroj: Krajské kultúrne stredisko v Žiline

 

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať