Výstavba cyklochodníka a chodníka pre peších do Tomčian je spustená!

Výstavba cyklochodníka a chodníka pre peších do Tomčian je spustená!

V pondelok 25. 5. 2020 bola na štrkovom parkovisku pri Národnom cintoríne v Martine slávnostne prestrihnutá páska, ktorou odštartovala výstavba cyklochodníka a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany.   

Slávnostného aktu sa zúčastnil primátor mesta Martin Ján Danko, poslanec mestského zastupiteľstva Imrich Žigo a realizátor stavby, konateľ spoločnosti Topstav, Stanislav Papaj.

Stavba by mala byť zhotovená za 84 dní. Ako uviedol primátor mesta Martin, Ján Danko: “Táto cesta je po “boome” výstavby bytov a domov v Tomčanoch v tomto čase už naozaj veľmi nebezpečná. Bolo tu niekoľko havárií a preto verím tomu, že toto dielo prispeje k tomu, že cesta bude bezpečnejsia ako doteraz. Cyklotrasa bude financovaná zo štrukturálnych fondov a chodník pre peších z mestských financií. Verím, že všetko sa podarí tak, ako bolo vysúťažené, a že za necelé tri mesiace to bude spojazdnené a funkčné.”

Celkové náklady zo štrukturálnych fondov na výstavbu cyklochodníka predstavujú okolo 360 000 eur a približne 100 000 eur pôjde na realizáciu chodníka pre peších z mestských peňazí. Ide o úsek dlhý 810 metrov.

Svoje nadšenie z realizácie výstavby vyjadril aj poslanec MsZ Imrich Žigo: “Som veľmi rád, je to vyvrcholenie úsilia poslancov za niekoľko rokov. Bola to jedna z priorít poslancov mestskej časti Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany. Na tejto ceste vyhasli aj ľudské životy, pravidelne tu dochádza k ohrozovaniu cyklistov, chodcov a naozaj bola to jediná mestská časť, ktorá nie je spojená chodníkom s centrom. Keď máme stretnutie s občanmi Tomčian, tak prvá otázka je, kedy už konečne budeme mať chodník do Tomčian? Tak som veľmi rád, že teraz už budú môcť prejsť či už peši alebo na bicykli do Tomčian.” 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať