Divadelný tábor Za oponou bude aj tento rok

Divadelný tábor Za oponou bude aj tento rok

Fantastický divadelný tábor Za oponou bude, z čoho máme obrovskú radosť!  Konkrétne jeho 6. ročník, ktorý pre všetkých malých – veľkých hercov opäť chystá obľúbená nezisková organizácia Za oponou v spolupráci s Bábkovým divadlom Žilina. Samozrejme v súlade so všetkými bezpečnostnými opatreniami, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR v súvislosti s ochorením COVID-19.

Tohtoročný denný divadelný tábor, ktorý je určený pre všetky deti od 7 do 14 rokov, ktoré majú radi rozprávky a bábkové divadlo, sa bude konať v priestoroch Bábkového divadla Žilina a taktiež v troch termínoch, tentokrát však trochu netradičných – posledný júlový a prvé dva augustové týždne.
Malých – veľkých hercov čaká množstvo rozprávkových a tvorivých hier, bábok i prekvapení. Ako aj žilinskí bábkoherci, ktorí ich naučia, ako si vyrobiť bábku, či dokonca jej vdýchnuť život!
Okrem tajných divadelných chodieb, ktoré vedú do zákulisia, sa môžu účastníci tábora tešiť na novú, čarovnú divadelnú záhradu, v ktorej budú tento rok prebiehať i samotné tvorivé aktivity, ako napr. tvorba scenára.

A v neposlednom rade na javisko, na ktorom sa vždy v piatok o 16:30 hod. uskutoční slávnostná premiéra rozprávky, ktorú počas tábora vytvoria herci z Bábkového divadla Žilina spolu s deťmi.
Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho – prihlasovanie otvárame 15. júna 2020!

Šiesty ročník denného divadelného tábora Za oponou sa bude konať v troch turnusoch: 27. – 31. júla 2020, 3. – 7. augusta 2020 a 10. – 14. augusta 2020 v čase od 7:30 hod. do 16:30 hod. v Bábkovom divadle Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina.

Základný časovo – tematický plán pre všetky turnusy:
– zoznamovacie a dramatické hry, tvorivé cvičenia, prehliadka priestorov divadla,
výber rozprávok, rozbor tém…
– tvorivá práca v skupinách a na div. postavách, tvorba scenára, návšteva výstavy bábok
– výroba bábok, práca s bábkou, práca na javisku (javisková reč, javiskový pohyb)
– tvorba div. predstavenia na javisku, výroba pozvánky, práca s mikrofónom
– výroba plagátu, skúšanie na javisku, divadelné líčenie, premiéra rozprávky

Spôsob prihlásenia – Vaše ratolesti môžete prihlásiť od 15. júna do 17. júla 2020 e-mailom na divadelnytaborzaoponou@gmail.com, v ktorom uvediete počet detí a konkrétny turnus (prípadne viacero). Na základe Vášho e-mailu Vám opätovne pošleme formulár – záväznú prihlášku. Po prijatí Vašej záväznej prihlášky Vám odošleme potvrdzujúci e-mail o akceptácii prihlášky spolu s číslom bankového účtu, na ktorý následne uhradíte účastnícky poplatok. Účastnícky poplatok musí byť uhradený taktiež najneskôr do 17. júla 2020.

Dôležité na záver – Prosíme pekne, vzhľadom na výrazný počet záujemcov nie je možné vopred rezervovať miesto pre účastníka. Účastník je do tábora prijatý až na základe prijatia a akceptovania vyplnenej záväznej prihlášky, čiže nie na základe vyjadrenia záujmu.
V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na spomínaný e-mail divadelnytaborzaoponou@gmail.com alebo telefonicky na tel. čísle 0905 343 982.

Viac na www.bdz.sk

Zdroj: Bábkové divadlo Žilina

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať