Žilinský kraj spustil vlastné podcasty, i takto prináša občanom informácie o svojich aktivitách

Žilinský kraj spustil vlastné podcasty, i takto prináša občanom informácie o svojich aktivitách

Obľúbená forma podcastového vysielania si našla svoje miesto medzi ďalšími sociálnymi sieťami a informačnými médiami, ktorými župa sprostredkuje informácie o svojich projektoch, činnosti, nových službách alebo aktuálnych problémoch. Župné vysielanie si môžu poslucháči vypočuť prostredníctvom aplikácie Spotify, nájdu ho pod názvom Žilinský kraj – náš domov, a to aj prostredníctvom ikony na krajskom web sídle.

Aktuálne sa v podcastoch župa vybrala dvomi smermi. V sekcii Zoči-voči Intro sa zamerala na prinášanie najdôležitejších informácií k tvorbe Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja 2021+. Proces prípravy strategického dokumentu, ktorý určí smerovanie kraja na ďalšie desaťročie, vysvetľujú v dynamických rozhovoroch oslovení odborníci z externého prostredia, ako aj zástupcovia župného úradu. Občania sa tak napríklad dozvedia o novom koncepte čerpania eurofondov, projektoch na zlepšenie kvality ovzdušia, do ktorých sa kraj zapojil, alebo o podpore mladých ľudí, ktorá má zamedziť ich odchodu z regiónu. Župa postupne plánuje dopĺňať ďalší atraktívny obsah popisujúci najnovšie dianie vo všetkých prierezových oblastiach župného úradu.

K novinkám a zaujímavým informáciám pribudla v závere minulého roka i sekcia Naši hrdinovia. V nej si priamo predsedníčka kraja Erika Jurinová zasadla do moderátorského kresla, aby sa rozprávala s ľuďmi, ktorí môžu byť pre iných inšpiráciou a prinášajú svedectvá dobrej praxe spolu so svojimi názormi na témy, ktoré aktuálne rezonujú v spoločnosti. Jej prvým partnerom v diskusii sa stal Milan Galganek, námestník riaditeľa Kysuckej nemocnice v Čadci, ktorá už mnoho týždňov bojuje s pandémiou. „Mojím zámerom je sprostredkovať našim poslucháčom stretnutie s hosťami, ktorí nemusia mať zvučné meno, ich práca však hovorí za nich a robí z nich skutočné osobnosti – pre nás hrdinov z nášho regiónu. Nech ich konanie slúži na inšpiráciu ďalším ľuďom a ich životy nech slúžia na povzbudenie. Pôjde najmä o ľudí z praxe, ktorým chcem dať takto slovo a zviditeľniť ich úsilie v očiach verejnosti,“ vysvetlila županka.

Žilinská župa takto rozširuje svoje portfólio informačných kanálov. Okrem krajského web sídla umiestňuje všetky dôležité novinky aj na FB stránku. Obyvatelia tu nájdu informácie o prebiehajúcich investičných akciách, či vyhlásených verejných súťažiach, výjazdoch VakciZuzky, no môžu si tu pozrieť aj vysielanie zo župných zastupiteľstiev. Videá dokumentujúce jej činnosť si možno pozrieť na krajskom youtube kanáli. Sieť ISSU umožňuje občanom stiahnuť si a prečítať všetky tlačené materiály, ktoré župa pripravuje, v elektronickej podobe. Župa tiež aktívne využíva sieť Flickr, kde archivuje vysokokvalitný obrazový materiál. Slúži najmä pre potreby verejnosti a novinárskej obce, ktorí takto majú možnosť získať fotografie zo župného diania pre svoje potreby. „Je našou povinnosťou robiť všetko preto, aby sa občania stotožnili so svojím regiónom, boli dostatočne informovaní o rozvojových plánoch regiónu, ponúkaných službách, ktoré pre nich kraj zabezpečuje, i o využívaní verejných zdrojov, ktoré sú na tieto účely určené a slúžia nám všetkým. K tomu je potrebné využiť všetky dostupné informačné kanály,“ uzatvorila krajská županka Erika Jurinová.

 

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať