Aktuálne pozvánky na podujatia Krajskej knižnice v Žiline

Aktuálne pozvánky na podujatia Krajskej knižnice v Žiline

Podujatia pre verejnosť sú realizované v protokole OTP (očkovaní, testovaní, po prekonaní covid).

Hermes

Pridajte sa ku nám aj vy. Podľa Ballekovho príkladu (kniha Agáty), sa v rámci tvorivého písania pokúsime do textov aplikovať melanchóliu a nostalgiu. Stretnutie bude v utorok 19. októbra o 16:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

Večerný tvorivý klub – maľovanie v knižnici pre všetkých

Zrelaxujte sa pri maľovaní a kreslení v našej knižnici. Témou budú Jesenné stromy. Kresliť môžete voľnou technikou, podľa vlastného výberu. Stretneme sa v stredu 20. októbra o 17:00 v Krajskej knižnici v Žiline.

British reading club

Patríte medzi milovníkov anglickej literatúry? Potom je tu pre Vás neformálne stretnutie, ktoré sa uskutoční v Krajskej knižnici v Žiline v stredu 20. októbra o 17:00. Na každom stretnutí analyzujeme vopred určené dielo anglickej literatúry. Tentokrát to bude grécky príbeh o Medúze. Radi Vás privítame.

Tvorivý klub

Vyskúšajte si už aj u nás novú techniku skladania. Pomocou nej si spolu vyrobíme papierového páva. Stretneme sa v utorok 26. októbra o 13:15 v Krajskej knižnici v Žiline.

Biblosko

Aké boli u Vás prázdniny? Nezabudli ste ešte, ako ste ich trávili? My sa opäť vrátime ku letným spomienkam a prečítame si ukážku zo skvelých “prázdninových” knižiek ako Prázdniny so strýcom Rafaelom či Operácia orech a iné dedkoviny. A nakoniec sa porozprávame aj o vašich najlepších letných zážitkoch a skúsime spoločnými silami vymyslieť vlastný príbeh. Nezabudnite prísť v utorok 26. októbra o 16:00 do Krajskej knižnice v Žiline. Podujatie je vhodné od 8 rokov.

Cestovanie o piatej – druhé pokračovanie cestovateľskej besedy

Zaujíma Vás, čo sa dozviete v ďalšom pokračovaní cestovateľskej besedy? Vydáme sa po stopách ďalších  slovenských obcí, ktoré nesú meno známych aj menej známych osobností našich dejín, a nazrieme spolu aj do cestovateľského zápisníka, ktorý ukrýva viaceré tajomstvá, ktoré nikde inde nenájdete. Opäť sa budeme pohybovať po južnej hranici, dozvieme sa niečo z dávnej aj menej dávnej slovenskej histórie, cestou stretneme viacero jedinečných ľudí, zasmejeme sa a popri tom aj trošku zamyslíme. Ale nie zase príliš. Nebudú chýbať ani exkluzívne fotografie z navštívených obcí a krátke videá. A možno sa dočkáme aj nejakého hudobného sprievodu… Pridajte sa k nám a spoločne tak absolvujeme púť, na ktorú sa nikto na Slovensku zatiaľ nepodujal. Prostredníctvom Krajskej knižnice v Žiline môžete byť pri tom v stredu 27. októbra o 17:00.

Výstava: Ľubomír Feldek

Výstava pri príležitosti 85. výročia narodenia významnej osobnosti mesta Žilina. Predstavíme Vám život a výber z literárnej tvorby autora. Ľubomír Feldek je držiteľom Krištáľového krídla (2007) v kategórii publicistika a literatúra za preklady literárnych diel, tvorbu a organizáciu literárneho života. V roku 2008 mu bolo udelené Čestné občianstvo mesta Žilina. Výstava je sprístupnená širokej verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline.

Putovná výstava víťazných kníh Kniha roka 2020

Krajská knižnica v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja Vás pozýva na prezentáciu putovnej výstavy zostavenú z víťazných kníh regionálnych čitateľských súťaží za rok 2020 – Kniha Horného Považia, Kniha Turca,  Kniha Oravy, Kniha Liptova  a Kniha Kysúc. Výstava je sprístupnená širokej verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline.

Výstava: Autoportrét

Súkromná škola umeleckého priemyslu v Žiline pripravila výstavu prác žiakov na tému Autoportrét.

Žiaci druhých ročníkov SŠUP v Žiline sa predstavia plošnými výtvarnými prácami aj priestorovými artefaktmi v kombinácii s výtvarnými technikami v priestoroch Krajskej knižnici v Žiline. Študenti školy si vytvorili tvorivý priestor na vyjadrenie sa zo svojich pocitov počas obdobia dištančného vzdelávania v školskom roku 2020/21. Bolo to zložité a náročné obdobie karantény, kedy študenti siahali po rôznych technikách a materiáloch, aby odhaľovali svoje vnútro a charakterizovali svoje „ja“. Kombinovaním rôznych postupov a výtvarných techník sa im podarilo vytvoriť plošné, ale aj priestorové artefakty – vznikli zaujímavé portréty, ovplyvnené tradičnými aj netradičnými materiálmi. Výstava bude sprístupnená verejnosti počas otváracích hodín v priestoroch Krajskej knižnice v Žiline.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať