Anglicko – výstava neprofesionálneho fotografa Radoslava Grešáka

Anglicko – výstava neprofesionálneho fotografa Radoslava Grešáka

V galérii Turistického centra  pod Orlojom v Starej Bystrici sprístupnili autorskú výstavu neprofesionálneho fotografa Radoslava Grešáka z Čadce, člena Štúdia neprofesionálnych výtvarníkov Kysuckého kultúrneho strediska v Čadci . 

Regionálnu výstavu neprofesionálnej fotografickej tvorby pripravilo Kysucké kultúrne stredisko v Čadci, príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja,  v spolupráci s obcou Stará Bystrica.

Študent čadčianskeho gymnázia sa začal intenzívnejšie venovať fotografii až počas svojho pôsobenia v spoločnosti zaoberajúcou sa profesionálnou tlačou, kde pracoval s reklamou, dizajnom a tlačou. „S fotografiou som sa dostal do kontaktu už ako malý chlapec. Otec bol ňou posadnutý a teraz to dostalo aj mňa. Bol to postupný proces, najprv nezáujem. Neskôr, keď na trh prišli prvé digitály, som bol jednoznačne rozhodnutý. Ale to som ešte netušil, že to niečo stojí a tak som začal len zľahka. Preto to bolo častejšie o teórii ako o praxi. Teraz nastal čas ukázať, že to všetko malo nejaký význam,“ hovorí Radoslav Grešák. Od roku 2010 žije a pôsobí v Anglicku ako dizajnér v telekomunikačných sieťach, fotografovanie berie ako svoj koníček, ktorému venuje  veľkú časť svojho voľného času.

Fotoaparátom zachytáva portréty, krajinu, spoločenské udalosti, rodinné portréty, zvieratá. Technika, ktorú používam je to najmodernejšie a najnovšie čo aktuálne dominuje fotografickému trhu,“ uvádza autor výstavy.

V galérii je vystavených v rámci výstavy Anglicko celkovo 29 snímok, zachytávajúcich spektrum života. Predajná autorská výstava neprofesionálneho fotografa potrvá do 15. augusta 2021. Kysucké kultúrne stredisko v Čadci ukončí výstavu Radoslava Grešáka  pondelkovou finisážou 18.augusta o 17.00 hod.

KKS v Čadci, snímky: KKS v Čadci

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať