Anjelské Vianoce v Kysuckom múzeu

Anjelské Vianoce v Kysuckom múzeu

Kým počas bežného roka by sme o prítomnosti či neprítomnosti anjelov mohli dlho a zaujímavo diskutovať, nadchádzajúce obdobie túto otázku načisto zmetie zo stola. Pretože na blízkosť anjelov práve v čase Vianoc sa dá pozrieť aj z inej stránky. Preto si Kysucké múzeum, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho  kraja, v spolupráci s Centrom sociálnych služieb Čadca – Horelica, s  Centrom sociálnych služieb Slniečko Oščadnica, s Centrom sociálnych služieb Fantázia v Kysuckom Novom Meste, s Centrom pre deti a rodičov Bytča – Horný Kelčov, so Spojenou školou sv. Jozefa v Turzovke,  so Špeciálnou základnou školou v Čadci, s  Občianskym združením Stružielka v Čadci a s Centrom pre Deti a Rodiny v Bytči pripravilo pre návštevníkov výstavu Anjel – symbol Vianoc.

Ide  o  výstavu výtvarných prác detí a klientov zo špeciálnych škôl, domovov sociálnych služieb a centier sociálnych služieb z nášho regiónu. O tom, že anjeli patria spomedzi všetkých nehmotných a duchovných bytostí k tým najobľúbenejším svedčí aj to, že sa na výstave nachádza deväťdesiatdva jedinečných prác, zachytávajúcich tento symbol Vianoc v rôznych veľkostiach, tvaroch a farbách. Okrem výtvarných prác výstavu tvorí aj predajná časť, ktorá ponúka krásne dekoratívne predmety vyzdvyhujúce vieru v anjelov ako v čisté duchovné bytosti, ktoré sú láskyplné, nikomu neublížia, chápu reč srdca, upokojujú myseľ, vnášajú nádej a silu do života.

Okrem toho, že si prídete pozrieť túto jedinečnú výstavu, môžete zahlasovať v ankete o najkrajšieho anjela, ktorá bude prebiehať na sociálnych sieťach Kysuckého múzea. Viac o pravidlách si môžete prečítať tu:

Nepremeškajte možnosť a príďte si  od 14. novembra 2021 do 31. januára 2022 užiť magickú atmosféru anjelských Vianoc do priestorov Kysuckého múzea.

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať