Celoplošný skríning na ochorenie COVID-19 v obci Vysoká nad Kysucou

Celoplošný skríning na ochorenie COVID-19 v obci Vysoká nad Kysucou

V rámci celoplošného skríningu obyvateľstva obec Vysoká nad Kysucou zriadila mobilné odberné miesto tzv. MOM. V rámci neho boli v obci vytvorené dve odberné miesta na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 a to v budove obecného úradu v ústredí obce a v budove bývalej základnej školy vo Vyšnom Kelčove. Obyvatelia obce sa mohli otestovať na ochorenie COVID-19 v priebehu dvoch dní v sobotu 23. januára 2021 (v čase od 8:00 hod. do 18:00 hod.) a v nedeľu 24. januára 2021 (v čase od 8:00 hod. do 13:00 hod.).

V sobotu 23. 1. 2021 sa testovania zúčastnilo 916 testovaných (v Ústredí 502 a vo Vyšnom Kelčove 414) z čoho bolo 8 pozitívne testovaných čo predstavuje 0,87%.

V nedeľu 24. 1. 2021 sa testovania zúčastnilo 205 testovaných (v Ústredí 113 a vo Vyšnom Kelčove 92) z čoho bol 1 pozitívne testovaný čo predstavuje 0,49%.

Za obidva dni sa vo Vysokej nad Kysucou otestovalo 1 121 obyvateľov z čoho bolo 9 pozitívnych na ochorenie COVID-19 čo predstavuje 0,80%.

V snahe skrátiť čakaciu dobu na minimum obec vytvorila na každom odbernom mieste dva odberné tímy a situáciu pred odbernými miestami monitorovali online kamery. Tí, ktorí sa chceli otestovať si tak mohli na webovej stránke obce www.vysokanadkysucou.sk pozrieť ako to aktuálne vyzerá pred ich odberným miestom a rozhodnúť sa, kedy bude pre nich najvýhodnejšie ísť sa dať otestovať. Za pomoc pri realizácii tohto technického riešenia obec ďakuje partnerom celého riešenia, ktorými boli TES Media, Eleko a Herakles. Čakanie na výsledky testu v sále kultúrneho domu obec, otestovaným obyvateľov v ústredí obce, spríjemnila veľkoplošným streamom spravodajskej televízie.

Vďaka absolútnej profesionalite vysockých zdravotníkov, administratívnych pracovníkov, zamestnancov obce Vysoká nad Kysucou, členov Policajného zboru SR, členov DHZ Vysoká nad Kysucou a členov DHZ Horný Kelčov, nenastali žiadne komplikácie za čo každému, ktorí ste akoukoľvek formou pomohli patrí veľké ĎAKUJEM.

Zdroj, foto: obec Vysoká nad Kysucou

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať