Dolnokubínski atléti zabodovali na majstrovstvách v Dubnici nad Váhom

Dolnokubínski atléti zabodovali na majstrovstvách v Dubnici nad Váhom
Foto: dolnykubin.sk

Mestský štadión v Dubnici nad Váhom hostil v nedeľu 28. júna 2020 1. kolo Majstrovstiev stredoslovenského atletického zväzu juniorov a dorastu. Ako prví vstúpili do atletického kolotoča družstvá juniorov, junioriek a dorastu. Aj pretekári TJ Orava Dolný Kubín mali na týchto pretekoch svoje zastúpenie. Medzi juniormi súťažil Adrián Pauer, ktorý si odniesol víťazstvo v hode kladivom výkonom 21,23 m a vybojoval dve tretie miesta vo vrhu guľou za výkon 9,87 m a v hode diskom výkonom 24,47 m. Mesto Dolný Kubín o tom informuje na svojej stránke.

V hode kladivom sme mali zastúpenie medzi juniorkami, ale aj medzi dorastenkami za ktoré z D. Kubína nastúpili staršie žiačky prvým rokom v kategórii. Hod kladivom je v D. Kubíne tradične silná disciplína, čo dokázali aj výsledky v Dubnici. Medzi juniorkami dosiahla Simona Kereškényiová výkonom 33,72 m (kladivo 4 kg) druhé miesto. Druhé miesto vybojovala medzi dorastenkami aj Petra Škulcová vekom iba žiačka za výkon 30,37 m a výborne jej asistovala Lesia Baloghová, ktorá výkonom 27,20 m obsadila pekné 5. miesto vo finálovej osmičke a zlepšila svoj osobný rekord o 4,80 m.

“Tešíme sa z pekných výkonov, i keď ešte s technickým prevedením jednotlivých pokusov nemôžeme byť spokojný. Potrebujeme na doladenie viac hodov, čo sa nám snáď pri zlepšenom počasí a nadchádzajúcich prázdninách aj podarí,” uviedol klub.

Zdroj: Jaroslav Lupák, TJ Orava Dolný Kubín

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať