Hudobný darček pre klientov čadčianskych domovov sociálnych služieb

Hudobný darček pre klientov čadčianskych domovov sociálnych služieb

Stalo sa už tradíciou, že sa v predvečer sviatku Mikuláša primátor mesta Čadca Milan Gura vydáva na púť do domovov sociálnych služieb a domovov dôchodcov na území  mesta, aby s nimi pobudol, porozprával sa, zaželal dobré zdravie a radosť do života a každého obdaroval drobným darčekom.

Tento rok nám to však situácia nedovoľuje. Vládnu prísne nariadenia, ktoré, žiaľ, neumožňujú osobné stretnutia s našimi starkými a zdravotne postihnutými klientmi domovov. Zvolili sme preto inú formu, aby sme ich potešili a dali najavo obyvateľom domovov a ich zamestnancom, že na nich nezabúdame a sú pre nás stále veľmi dôležití. V piatok 4. decembra sme postupne navštívili všetkých päť sociálnych zariadení – v centre mesta na Kukučínovej a Hviezdoslavovej ulici, na sídlisku Žarec a dva domovy na Horelici – a priviezli sme im pod ich okná živý hudobný darček – vystúpenie ľudovej hudby pod vedením známeho folkloristu Romana Capka zo Skalitého (pôsobí aj ako pedagóg na ZUŠ J. Potočára v Čadci).

Krásne ľudové piesne – veselé nôty i vianočné koledy s úprimným vinšovaním prijali všetci s veľkým nadšením. Mnohí sa pridali k muzikantom a spievali s nimi, ba i tancovali. Boli to krásne a dojímavé momenty. Mesto Čadca venovalo každému domovu na Mikuláša aj darčekový kôš s liečivým medom, bylinkovými čajmi a voňavou kávou.

Aj touto cestou úprimne ďakujeme všetkým pracovníkom a vedeniu jednotlivých domovov, ktorí sa obetavo starajú o svojich klientov v tomto neľahkom čase a pomáhajú im, aj ich rodinám zvládať a prekonať toto nepredvídané, veľmi náročné obdobie. Prajeme im veľa zdravia a energie do ďalších dní.

Zdroj: mesto Čadca

TP
ADMINISTRATOR
PROFIL

Podobné články

Napísať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Sme na Facebooku

Kalendár podujatí

Žiadna udalosť nebola nájdená!

Najčítanejšie články

Mohlo by vás zaujímať